Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В останній день у Лаврі в УПЦ МП заявили, що подали до суду, тому залишаться

В останній день у Лаврі в УПЦ МП заявили, що подали до суду, тому залишаться
Фото: Оксана Маматова для Центру інформації УПЦ

УПЦ (МП) не має наміру виселятися з Києво-Печерської лаври до завершення судового розгляду із заповідником "Києво-Печерська Лавра". Про це 29 березня, в останній день перебування УПЦ МП у Лаврі, заявив її намісник митрополит Павло, повідомила “Українська правда”.

- У вівторок прийшов лист про те, що 30 числа з храму преподобного Агапіта почнеться "перехід" Лаври державі. Закон на нашому боці. Ми залишимось у Лаврі до закінчення судового розгляду. У нас довгостроковий контракт, який не можна розірвати під час воєнного часу. Нам запропонували "компроміс": виїжджають з Лаври блаженніший Онуфрій, семінарія, і я. Я сказав, що з хреста не сходять, з хреста знімають. Ми не потребуємо таких "компромісів". Вони хочуть забрати нашу Лавру, Почаївську, і перейти до жіночих монастирів, - заявив митрополит Павло.

Згідно Єдиному держреєстру судових рішень, до Господарського суду Києва надійшов позов від Свято-Успенської Києво-Печерської лаври до Національного заповідника "Києво-Печерська Лавра".

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври анонсував літургію в Лаврі 30 березня, а також богослужіння у Великдень, йдеться на відео у телеграм-каналі NV. У той же час митрополит Павло визнав, що з Києво-Печерської лаври вивезли частину майна. Він пояснив це тим, що, коли людина переїжджає на іншу квартиру, вона перевозить свої речі. 

Зранку в середу в Хрестовоздвиженському храмі Лаври відбулося богослужіння. Біля храму зібралося близько 300 вірян, порахував "Інтерфакс-Україна". На богослужінні в Києво-Печерській лаврі був боксер Олександр Усик, написав телеграм-канал VESTI. Від коментарів він відмовився, сказавши, що прийшов молитися, а не коментувати.

Зникнення музейних експонатів із Лаври наразі не виявили, сказав в ефірі "Свобода.Ранок" народний депутат, голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв. Він пояснив, що в Лаврі виробляють ікони і те, що вивозить УПЦ МП, це – власне виробництво, а не власність держави.

- До речі, це дає привід для стриманого оптимізму, що вони все ж таки полишать Лавру. Тому що, коли люди забирають майно, причому все, то скоріше це про те, що вони готові залишати, – зазначив представник фракції “Слуга народу”.

10 березня Міністерство культури та інформаційної політики України заявило, що національний заповідник "Києво-Печерська Лавра" розриває договір оренди зі Свято-Успенським монастирем УПЦ (МП) з 29 березня 2023 року. 21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у Ближні печери з мощами святих. На території Лаври почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати.