20 червня
Завантажити ще

Медики розповіли про стан здоров'я рятувальників, які підірвалися на розтяжці у Харківській області

Медики розповіли про стан здоров'я рятувальників, які підірвалися на розтяжці у Харківській області
Фото: facebook.com/rsa010963

52-річну Ларису Борисенко до Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова госпіталізували напередодні ввечері у вкрай важкому стані. Медики вже й самі не вірили, що її вдасться реанімувати, проте трапилося диво. Над ранок, 28 березня, її відключили від апарата ШВЛ, і вона почала тихенько розмовляти. Про це повідомляє генеральний директор медзакладу Сергій Риженко.

Коли жінку привезли до лікарні в Дніпрі, її гемоглобін був на рівні 17, також у неї була внутрішня кровотеча.

-   Без ознак життя її завезли в реанімаційну залу, здавалося, що це кінець. Не залишаючи надії, реаніматологи лили кров та рятували життя, - розповідає Сергій Риженко у Facebook.

Лариса мешкає в Павлограді й від 2013 року займається пошуком зниклих безвісти в складі організації "На щиті". З 2017 року вона очолює рятувально-пошукову групу "Антарес",  яка займається пошуком тіл загиблих і зниклих безвісти. 26 березня працювала разом з напарником - 19-річним В’ячеславом Майбородою в Харківській області на деокупованій території. Там спрацювала розтяжка.

-  З початку Лариса почула попереджувальний сигнал, а потім полум’я та вибух, - продовжує Сергій Риженко. - З великою крововтратою, в комі була евакуйована до лікарні ім. Мечникова. Госпіталізована в реанімацію.

У жінки були множинні осколкові поранення, опіки на нозі, пошкоджені судин нижніх кінцівок. Проте вже над ранок 28 березня її відключили від апарату ШВЛ, вона почала тихенько розмовляти.

- Вражає її холодна витримка, жадоба до життя та до справи, яка так необхідна для всіх українців - пошук загиблих та безвісти зниклих героїв, - каже лікар.

У напарника Лариси - В’ячеслава теж множинні осколкові поранення, травмовані руки та ноги, проте медики розцінюють його стан як середньої важкості. Він знаходиться в травматології.

Керівниця пошуково-рятувального загону "Антарес" із Павлограда Дніпропетровської області кінологиня Лариса Борисенко та її напарник В'ячеслав Майборода підірвалися на розтяжці під час виконання завдання. З нею був ще службовий пес Беша. Собака, на щастя, не постраждав.

На рахунку Лариси Борисенко та Беші (бельгійська вівчарка) - десятки врятованих життів, розповідали в загоні "Антарес". На рахунку цієї собаки-універсалки приблизно 80 врятованих людей.