Завантажити ще

«Пункти незламності» у Києві: залишаться по два на район, решту «заморозять»

«Пункти незламності» у Києві: залишаться по два на район, решту «заморозять»
Фото: dsns.gov.ua

Ця зима була складною для всіх українців без винятку. Фактично вся країна балансувала на межі блекауту у зимовий період внаслідок постійних ракетних обстрілів по енергетичній інфраструктурі. Задля допомоги людям у цей непростий час по всій країні була розгорнута ціла система «Пунктів незламності».

Під кінець 2022 року запрацювало близько 11,5 тисячі таких пунктів, величезна частка яких була зосереджена у столиці, де питання блекауту стояло особливо гостро.

Зима вже минула, тож як буде далі? Чи продовжать свою роботу «Пункти незламності»? Про це розповів KP.UA директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.

- Ми плануємо переводити їх у сплячий режим. Тобто ми не будемо їх зачиняти, - каже Роман Ткачук. - Адже росіяни продовжують завдавати удари ракетами і дронами по об’єктах енергетичної інфраструктури, і доки триває війна, потреба у «Пунктах незламності» залишатиметься.

Поки країна-агресор намагається наносити удари по критичній інфраструктурі у тому числі, ситуації з блекаутами актуальні. Тому наші «Пункти незламності» – це центри надання допомоги мешканцям будь-якої пори року, і взимку, і влітку. Поки триває війна, у нас нічого не змінюється. Ми будемо надавати допомогу нашим мешканцям у будь-який час.

У весняно-літній час у «Пунктах незламності» можна буде робити все те, що й взимку. А саме – підзарядити телефон чи під’єднатись до інтернету.

Наприклад, у літню пору року може постати питання, пов’язане з доступом до інтернету, зарядкою мобільних телефонів, отриманням певної інформації. Для цього і передбачені «Пункти незламності». Тому ми будемо їх залишати. Ми їх не зачиняємо. Більшість переведемо у сплячий режим. І їхній термін приведення у готовність буде становити 3 години, - говорить Роман Ткачук.

У кожному районі Києва міська влада залишить по два робочих «Пункти незламності», щоб мешканці міста могли отримати допомогу.

Загалом же у столиці було сформовано 1013 об'єктів, останнім часом працювало більше 700 «Пунктів незламності». Інші перебували у сплячому режимі.

- «Пункти незламності» були сформовані місцевими органами на базі навчальних закладів. Дуже добре нас підтримав відповідальний бізнес, який на своїх базах теж розгорнув «Пункти незламності». Державна Служба надзвичайних ситуацій майже 50 об’єктів відкрила у місті. Тому все у комплексі дало таку велику цифру – більше тисячі об’єктів, - заключив Роман Ткачук.