28 листопада
Завантажити ще

«Пункти незламності» в Україні: де можна зігрітися та зарядити телефон

«Пункти незламності» в Україні: де можна зігрітися та зарядити телефон
Фото: REUTERS

Понад 2000 «Пунктів незламності» вже відкрилися у різних областях України і це ще не межа. Місця, де можна зігрітися та зарядити мобільні телефони, функціонують на базі управлінь ДСНС, вокзалів, сільських та міських рад, облдержадміністрацій, старостатів, шкіл та дитячих садків, є й мобільні пункти обігріву.

Навіщо: Їхнє призначення – дати можливість українцям перебувати у безпеці під час тривалого відключення електроенергії чи тепла. Як повідомляється на офіційному сайті, у разі аварійного відключення електроенергії більше ніж на 24 години «Пункти незламності» стануть острівцем безпеки, стабільності, тепла та «нашої єдності, які функціонуватимуть цілодобово та безкоштовно для тимчасового перебування».

Що є: У цих пунктах передбачається наявність тепла, води, освітлення, мобільного зв'язку, інтернету, електрики для мобільних пристроїв, місць відпочинку, аптечок, куточків для матерів з дітьми. Одночасно у пункті можуть бути від 40 до 500 осіб. Тимчасових обмежень щодо знаходження в пункті немає, проте варто давати можливість зігрітися й іншим людям.

Де: На карті кожен може вибрати місце розташування «Пункту незламності» максимально близько від себе. Рекомендується записати адреси найближчих пунктів у разі аварійного відключення зв'язку чи електроенергії. Однак пункти у Херсонській, Запорізькій, Донецькій та Харківській областях на карті не вказані з міркувань безпеки та запобігання провокаціям з боку противника. Дізнатися адреси «Пунктів незламності» у цих регіонах можна в органах місцевого самоврядування та в обласних (військових) адміністраціях.

ВАЖЛИВО! Стати «Пунктом незламності» може будь-який бізнес, дрібний та великий, за наявності можливості для прийняття та обігріву людей. Заявку можна подати на сайті nezlamnist.gov.ua. Так, на інтерактивній карті вже можна знайти позначення аптек, АЗС, банківських відділень, кафе та ресторанів, супермаркетів, які готові надати безкоштовно тепло та підзарядку для телефонів. Інші послуги можуть бути платними на розсуд власників.

Новини по темі: Війна України з Росією