8 червня
Завантажити ще

РФ втратила під Бахмутом до 30 тисяч військовослужбовців

РФ втратила під Бахмутом до 30 тисяч військовослужбовців
Фото: STRINGER/REUTERS

Якщо рахувати з травня 2022 року, то РФ втратила в боях за Бахмут від 20 до 30 тис. убитими й пораненими. Як передає Укрінформ, про це старший військовий радник делегації Великої Британії в ОБСЄ Ян Стаббс заявив під час засідання Форуму з безпекового співробітництва у Відні.

- Протягом останнього тижня ми спостерігали інтенсивні бойові дії в той час, як РФ продовжує наступ на Донбасі. Росія зазнає надзвичайно великих втрат. З травня минулого року лише в районі Бахмута було вбито і поранено від 20 до 30 тис. "вагнерівців" і регулярних російських військових – це величезні людські втрати при загальному просуванні приблизно на 25 кілометрів, - заявив він.

Британський військовий дипломат додав, що таким чином на кожен пройдений кілометр «припадає понад 800 убитих або поранених російських військовослужбовців», переважна більшість з яких - бойовики "Вагнера".

Стаббс додав, що з огляду на це Євгену Пригожину все важче поповнювати запаси «для того, що він назвав "м'ясорубкою" на сході України». Окремо військовий дипломат указав, що, судячи з усього, в Росії вичерпуються запаси ракет. Про це свідчить зростання інтервалів, з якими РФ завдає ударів по критичній інфраструктурі України.

Дипломат додав, що так само гостро стоїть і питання забезпечення російських військ технікою, адже РФ зазнала величезних втрат важкої бронетехніки, що змусило її «розгорнути на фронті 60-річні основні бойові танки Т-62». Також з літа 2022 року країна-окупант зняла зі зберігання приблизно 800 застарілих Т-62. Крім того, нещодавно в Україні були розгорнуті російські бронетранспортери БТР-50 – раритетні машини, які вперше були прийняті на озброєння російської армії в 1954 році".

Стаббс зауважив, що у зв'язку з цим постає очевидне питання, чому ж нове покоління російської військової техніки відсутнє на полі бою?

- Правда полягає в тому, що розрекламований російський основний бойовий танк нового покоління Т14 "Армата" виявився "білим слоном", який ледве здатен взяти участь у параді, не кажучи вже про бойові дії в Україні. А російські військово-повітряні сили настільки не довіряють багатоцільовому літаку 5-го покоління Су-57, що не наважуються використовувати його над Україною, - наголосив Стаббс.

За його словами, російське військове командування демонструє «вражаючий брак компетентності та розтрачує стратегічні ресурси заради невеликих тактичних перемог».

- Правду бачить кожен: військова й оборонна промисловість Росії зазнають поразки в Україні, - наголосив британський дипломат.

Раніше глава Пентагону Ллойд Остін наголосив, що тільки Україна має право приймати рішення щодо подальшого захисту Бахмуту. 

Новини по темі: Втрати Бахмут