Згідно з новим дослідженням, інтенсивність стихійних лих у всьому світі, від тривалих посух до сильних повеней, збільшилася за останні два десятиліття, оскільки глобальні температури піднялися до рекордних рівнів. Про це йдеться у дослідженні науковців NASA, опублікованому в у журналі Nature Water, пише СNN.
Дослідження показало, що частіші, широко поширені та інтенсивні посухи та повені здебільшого пов'язані з більш високими глобальними температурами, ніж з природними змінами погодних умов. Це говорить про те, що ці інтенсивні події посилюватимуться в міру прискорення кліматичної кризи.
Провідний автор дослідження та гідролог NASA Метью Роделл вивчив супутникові дані за 20 років, з 2002-го по 2021 рік, та проаналізував розмір, тривалість та тяжкість погодних катаклізмів - наскільки вони вологіші чи сухіші, ніж зазвичай. У ході дослідження було виявлено 505 екстремально вологих явищ і 551 екстремально посушливе явище. Приблизно 70% з них тривали шість місяців або менше, а близько 10% - понад рік. Вчені виявили, що інтенсивність і частота цих екстремальних подій зросла з 2015 року, коли почалася тенденція до рекордно теплих років.