Завантажити ще

Криголам "Ноосфера" прибув на станцію "Академік Вернадський"

Криголам
Фото: Олександр Гришко, Alexander Hagge, Rodolfo Beyer/facebook.com/100064602975456

На українську станцію на Антарктиді "Академік Вернадський" прибув криголам "Ноосфера". Судно стало на якір поблизу острова Галіндез. Про це повідомляє прес-служба Національного антарктичного наукового центру.

- Для нас прихід "Ноосфери" – це дуже радісна подія, адже це можливість нарешті побачитися зі своїми колегами та співвітчизниками після 10 місяців зимівлі, а також отримати гостинці з дому. А ще це початок дуже відповідальної роботи – великого ремонту на нашій улюбленій станції, – сказав керівник 27 УАЕ Юрій Отруба.

Як зазначається у повідомленні, "Ноосфера" доставила на станцію вантажі та команду українських технічних фахівців. У найближчі кілька місяців вони мають провести невідкладні роботи з модернізації Вернадського, необхідні для успішної зимівлі наступної 28-ї УАЕ.

- Зокрема, йдеться про заміну системи опалення та роботи із заземлення дизельного та головного будинку станції. Передбачається, що після розвантаження судно вирушить до чилійського порту Пунта-Аренас для подальшого забезпечення перезмінки річних експедицій на Вернадському, - наголосили у відомстві.

Криголам "Ноосфера" Україна придбала у серпні 2021 року - судно було флагманом королівського наукового флоту Великобританії під назвою "James Clark Ross". У січні 2022 року "Ноосфера" вирушила до першого рейсу з Одеси до Антарктики. Через війну в нашій країні судно знаходилося в Кейптауні, оскільки не могло повернутися до порту приписки до Одеси.

Фото
Фото
27 Сiчня23:29
Новини по темі: Вернадський Антарктида