Завантажити ще

У Львові інженер збирає повербанки, здатні запустити танк

У Львові інженер збирає повербанки, здатні запустити танк
Фото: Скріншот відео https://www.youtube.com/watch?v=xKAjdOMwNmE&t=3174s

Львівський інженер Олексій Вишневський почав збирати надпотужний повербанк ще до початку блекаутів у всій країні. Взявся за роботу, коли один із знайомих військових поскаржився, що на фронті багато сил йде на вирішення проблем з електрикою – іноді нізвідки запитати Starlink чи дрон. Про це повідомляє « Перший західний ».

- Сказав: зараз вирішимо це питання, - зазначає автор саморобного повербанку Олексій Вишневський. – За тиждень зібрав прототип із того, що знайшов у різних торгових центрах Львова. Щось було, щось замовив.

Портативний зарядний пристрій одразу вийшов не без помилок – кілька разів довелося переробляти. Місяць тому готовий повербанк було передано на передову.

Олексій Вишневський робить повербанки на замовлення під клієнта. Вже зібрав та відправив на фронт близько 10 таких систем. Займається цим вечорами та ночами після основної роботи.

Собівартість повербанку ємністю 2,8 кіловата – близько 20 тисяч гривень.

– Коли почав збирати, ціна була 16 тисяч гривень, – зазначає Олексій. – На ринку немає аналогів такої ємності. Закордонні дорогі – вони коштують 70-100 тисяч гривень.

Такого зарядного пристрою вистачить, щоби запустити танк. Якщо тільки заряджати телефон, то вистачить приблизно на 300 зарядок.

Такий самий можна зробити, щоб підключити до електрики будинок, але варто вибрати дорожчі компоненти. Саме цей не розрахований для роботи як джерело енергії для дому.

– Для дому я зібрав батарею на 9 кіловат ємності – вистачає на тиждень цілодобової роботи, – зазначає Олексій Вишневський.

Портативний зарядний пристрій для військових зроблено у вигляді залізної валізи – щоб захистити гаджет від вологи. Усередині знаходиться батарея, зарядний блок та інвертор.