Завантажити ще

Як купити Starlink: ціни, тарифні плани, нюанси при перевезенні і реєстрації

Як купити Starlink: ціни, тарифні плани, нюанси при перевезенні і реєстрації
Фото: facebook.com/andrii.nabok

Один з найбільш популярних способів вирішення проблеми - глобальна супутникова система Starlink від компанії Space X, послугами якої успішно користуються наші військові з початку повномасштабного вторгнення Росії.   

Замовляють з-за кордону, встановлюють на дахи

Придбати Starlink можна і в Україні, але безпечніше ввозити з-за кордону.

Ксенія Столбова. Фото: facebook.com/kseniia.stolbova

Ксенія Столбова. Фото: facebook.com/kseniia.stolbova

- Перш за все, ми, звичайно, зайшли на офіційний сайт Starlink, оскільки десь у новинах побачили, що в Україну можна буде замовити доставку. На жаль, поки що ні. Переглянули пропозиції щодо купівлі Starlink в Україні (нові або ж вживані), але нас зупинила як ціна так і відсутність гарантій. Тому Starlink ми придбали з допомогою нашого колеги, який проживає у Варшаві. Замовлення було сформовано на його домашню адресу у Польщі, - розповідає CEO-директор компанії DAN.IT Education Ксенія Столбова. 

Оскільки придбання відбувалось з офіційного сайту, вартість була оптимальною – 17 800 гривень за курсом валют на момент купівлі.

- Від моменту замовлення до доставки Starlink нашому колезі пройшло 10 днів. Ще три дні пішло на те, щоб передати його нам в Київ, - додає Ксенія Столбова.

Так як це була не велика партія, а лише один пристрій, то проблем на митниці не виникло.

- Ми не довірили доставку цього цінного вантажу поштовим службам і знову скористались допомогою колег, які їхали до Києва. Зараз Starlink уже працює в нашому офісі, - пояснює наша співрозмовниця.

Погодні умови, за словами нашої співрозмовниці, впливають на роботу Starlink: сильна хмарність може погіршити видимість супутника для його терміналу. Але цей вплив не настільки суттєвий, як стіни або крівлі сусідніх будинків.

- Найбільш важлива порада: встановлюйте термінал Starlink на дах або найвищу точку будівлі, оскільки з досвіду колег знаємо, що це впливає на якість зв’язку пристрою з супутником. Starlink шукає найближчий супутник і постійно повертається. Якщо між ним та супутником буде фізична перепона – як наші бетонні стіни, тоді зв’язок на якийсь час може пропасти взагалі. Також після встановлення рекомендуємо звернутись до служби підтримки Starlink, щоб там прописали нове місцезнаходження системи, бо вона вже ж не в Польщі, а в Україні, - відмічає Ксенія Столбова.

Щодо кількості користувачів, то без проблем через Starlink можуть працювати 30 користувачів, а, як зазначають колеги нашої співрозмовниці, витягує він і 50 підключених пристроїв.

Працює Starlink від генератора, а це задоволення зараз теж не з дешевих - до  40 тисяч гривень, а певні моделі ще більше. Бензину в баку генератора вистачає на забезпечення 4-5 годин безперебійної роботи Starlink. Тому на тиждень ще треба від 300 до 500 гривень на пальне.    

Форма для замовлення Старлінка на офіційному сайті. Скрін starlink.com

Форма для замовлення Старлінка на офіційному сайті. Скрін starlink.com

Вікторія Абед. Фото: facebook.com/viktoriia.abed

Вікторія Абед. Фото: facebook.com/viktoriia.abed

Засновниця благодійного фонду Help Ukraine Hub Вікторія Абед вже передала в Україну (здебільшого на фронт) 60 пристроїв Starlink. Тож добре розуміється на нюансах в замовленні їх з Європи.

- За замовчуванням при замовленні Starlink прив'язується до конкретної адреси і працює як Residential версія (місцева, в країні покупки. – Авт.), - говорить Вікторія Абед. - Тож на моїй адресі в Іспанії їх вже 60. Слід зазначити, що в кожній країні вартість Starlink відрізняється. Наприклад, в Німеччині він коштує 460 євро, в Іспанії - 390, в Словенії - 370. Вартість підписки різниться також. В Іспанії вона складає 70 євро і списується через 14 днів після Shipment date - дати відправки, - говорить Вікторія Абед. Тут можна згадати про слова Ксенії Столбової, яка попереджала про перереєстрацію в Україні.

Для того, щоб Starlink запрацював в Україні, є два шляхи

1. Найпростіший - підключити версію Portability +15 євро

- Функція "Портабіліті" дозволяє користуватися Starlink без прив'язки до адреси до 2 місяців в рамках континенту. Але тут бажано таки написати в службу підтримки, коли вже Starlink буде в Україні, що його купили й привезли для використання в Україні, й попросити перемкнути на супутники, які обслуговують саме нашу територію, - відмічає наша співрозмовниця. - Раніше це займало десь 1-2 доби. Зараз процес триває трішечки довше.

Підписку потрібно буде сплачувати за тарифами тієї країни, звідки його замовляли.

2. Перенесення на новий акаунт і адресу

- Сплатити за підписку і попросити Support зробити перенос даних на новий акаунт і на нову адресу. Наразі перенесення на нову адресу в Україну триває 10-14 днів, після чого Starlink вже працює "в українській зоні", і вартість підписки до 29.12.2022 складатиме 60 доларів. Днями було повідомлення, що починаючи з цієї дати вартість системи Starlink в Україні зросте до 700 доларів, а підписка - 75 (зараз в Україні стоїть ціна 350 доларів і 60 відповідно), - пояснює Вікторія Абед.  

З досвіду Вікторії Абед, наразі попит на Starlink шалений, але перевізники не беруться доправляти їх багато за один раз. Вдається перевезти не більше 10 одиниць на тиждень. Запитів на Starlink  значно більше, тому Вікторія допомагає лише військовим.

Найбільш поширені питання про Starlink

Андрій Набок. Фото: facebook.com/andrii.nabok

Андрій Набок. Фото: facebook.com/andrii.nabok

Керівник з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри Андрій Набок дав відповіді на найбільш поширені питання, що пов’язані зі Starlink.

 1. Чи важко налаштувати його роботу? 
  - Велика перевага Starlink у тому, що для їхнього встановлення не потрібні спеціальні навички та залучення спеціалістів. За допомогою інтуїтивно зрозумілого застосунку, який доступний для Android та iOS, термінал може встановити та налаштувати кожен. З цим завданням легко упораються лікарі, голови громад, рятувальники. 
 2. Чи правда, що у нас він працює погано через слабке покриття і погодні умови? 
  - Робота Starlink дійсно погіршується під час злив та снігопадів, але незначно. Більше на це впливає кількість Starlink, що працюють одночасно на одній площі. Так, наприклад, у нещодавно звільненому Херсоні, де єдиним способом для зв’язку був Starlink, поряд одночасно працювало більше 100 терміналів. Через це люди скаржилися на низьку швидкість інтернету.
 3. Чи правда, що замовити його десь в оперативному режимі неможливо? Все обладнання розкуплене. 
  - Через масштабні знеструмлення попит на них зріс. Тому очікувати доставку терміналів можна від кількох тижнів. 
 4. Чи є альтернативи Starlink?
  - Є різні супутникові технології, але вони не є хорошою альтернативою Starlink. Є питання щодо технічних показників, мобільності, вартості, покриття, безперебійності роботи і т.д. Тому сьогодні Starlink — це єдиний найкращий варіант супутникового звʼязку для України. 
 5. Чи можливо придбати Starlink через Міністерство цифрової трансформації?
  - Мінцифри допомагає забезпечити терміналами Starlink деокуповані території, щоб якнайшвидше повернути туди зв’язок та налагодити відновлення. Також термінали від Мінцифри отримують соціальні об’єкти та екстрені служби, що впливають на життя тисячі людей. 

На сайтах достатньо оголошень про продаж Старлінків. Але купити можна не завжди. Скрін Олх.

На сайтах достатньо оголошень про продаж Старлінків. Але купити можна не завжди. Скрін Олх.

До речі

Якщо берете на ОLХ, будьте обережні

Станом прямо на зараз на платформі ОLХ 163 є оголошення про продаж Starlink.  Ціни йдуть у різнобій – від 14 до 75 тисяч гривень. Як запевняють продавці, є як нові, так і такі, що вже були у використанні. У столиці - дорожче, у прикордонних містах значно дешевше.

Часто продають без фірмових коробок, хоч і вказують, що цей товар новий. Ми списались з кількома продавцями. Продати самовивозом були готові двоє, але ж ціни астрономічні – 75 і 35 тисяч гривень, перший - з Києва, другий з Луцька.

А є й підозрілі продавці, які кажуть, що Starlink в них вже розкупили, але, якщо треба ще, то готові надати по договору після ввезення з-за кордону, розуміється, з передоплатою. Тож якщо берете на ОLХ, будьте обережні, щоб не натрапити на шахраїв.

Іноді продавці видаються підозрілими. Скрін з месенджера

Іноді продавці видаються підозрілими. Скрін з месенджера

Новини по темі: Интернет блекаут