Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Випробувано на собі: пройти сім кіл пекла, щоб купити генератор

Випробувано на собі: пройти сім кіл пекла, щоб купити генератор
Фото: Особистий архів

«Лєна, може, купимо генератор?» - запитав у мене десь в липні брат, коли лише почалася хвиля прогнозів про ймовірність «темної» і «холодної» зими. Я легковажно відмахнулась. Це ж питання-пропозицію брат ще раз озвучив на початку жовтня. І я знову: «Давай не будемо гарячкувати – віримо в краще». Десь тиждень тому брат вже не запитуючи, а в ультимативній формі сказав: «Купуй генератор! Терміно! Кличко радить тим, хто має будинки в передмісті, виїхати. Підстрахуй батьківський дім - купи генератор, облаштуй власний пункт незламності!». Такі накази не обговорюються. І почалися пошуки…

Якщо ви, так, як і я, думали, що купити зараз потрібний генератор - справа нескладна, були б гроші, то ДУЖЕ помиляєтесь.

«Ручний старт – це щоб рукою кнопку натиснути»

Мої пошуки розпочалися з того, що я продивилася недавні архіви двох будинкових чатів. З періодичністю хоча б раз на тиждень там з’являлось оголошення від сусідів про продаж генератора.

Перший генератор не підійшов, через ручний стартер. Скрін ТГ канала

Перший генератор не підійшов, через ручний стартер. Скрін ТГ канала

«Бензиновий генератор Einhell TC –PG 35/E5, 3,1 квт. 4-х такт. Двигун, 2 розетки, бак 15 літрів. Вже в магазині. 32 200 грн», - попалось на очі свіже оголошення від сусіда - власника невеличкого будівельного магазинчика в нашому будинку. «Клас! Потужність підходить, ціна - теж», - подумала я і швидко забронювала генератор.

Вранці наступного дня, щойно магазин відкрився, я вже була там. В цей момент вимкнули електроенергію. У напівтемному приміщенні серед численних коробок мені вказали на найбільшу коробку і сказали: «Ось, це ваша бронь – забирайте. Оплата готівкою або переказ на картку». У продавця спочатку навіть наміру не було відкрити коробку і показати генератор, бо він «важкий», щоб розпаковувати. Але все ж таки розпакували. Почали обдивлятись.

«Ви кажете, що тут електростартер? Але в інтернеті пишуть, що ручний старт», - перепитала я продавця, коли він мені вказав на дві кнопки, з яких заводиться генератор.

«Ну… Ручний старт, напевно, тому що потрібно рукою натиснути кнопку для запуску, - відповів продавець, але потім все ж таки дістав «шнур», і в англомовній інструкції ми знайшли підтвердження щодо цього факту. – Не варто боятись ручного старту, він легко заводиться».

Як вам сказати - легко…. Можливо, для чоловіка – і легко, а мені з першого разу не вдалось завести генератор. Другий раз смикнула сильніше і дуже добре відчула цей рух. Прикинула: якщо цей генератор буде заводити моя 70-річна мама, то або руки «вб’є», або буде стояти той генератор в гаражі і припадати пилом. Все, вирішено – купую лише з електростартером! До речі, той генератор довго не затримався. Його купили протягом години, щойно я вийшла з магазину.

Гроші зараз, а генератор – в січні-лютому

Потім був візит в будівельний гіпермаркет, де, якщо вірити рекламі, «є все». Ще в кінці жовтня генератори в ньому були точно, бачила на власні очі. А зараз відділ, де вони продавались, - порожній. В інших магазинах мережі ще можна знайти декілька екземплярів, але вони 3-фазні – не підходять.

Третій етап моїх пошуків – «Розетка», яка неодноразово виручала. Але не цього разу. Потрібних мені за потужністю, системою запуска і не пекельно спекулятивною ціною не було, лише під замовлення. Що ж, починаємо гуглити. І на перший погляд, ситуація складалась ніби непогано, рівно до того моменту, поки я не почала телефонувати щодо наявності генераторів. Виявилось: на сайті фірм вказується, що в наявності є майже всі моделі (більшість), але це не відповідає дійсності.

«Тільки передзамовлення і після повної передоплати. Доставка в середині лютого», - відповіли на одній із фірм. «Формуємо передзамовлення, мінімальна переодоплата (10%), орієнтовна доставка 20-і числа січня», - повідомили в другій компанії. «Лінії перевантажені. Залиште свій номер телефону, і наш менеджер перетелефонує вам протягом 15 хвилин», - такі голосові відповідачі буди ще на 4 фірмах. Чи варто казати, що минає друга доба, а мені так ніхто і не перетелефонував. «Через великий попит на продукцію приймаємо замовлення лише через онлайн-форму. Час опрацювання до 12 днів», - таке повідомлення мене «порадувало» ще на одному сайті фірми, яка займається поставками генераторів.

Від відчаю вже хотіла розпочати в інтернеті вивчення приватних оголошень про продаж генераторів. І тут пролунав телефонний дзвінок.

Купити генератор одразу вже не вийде – лише передзамовлення. Скрін з сайту oleo-mac.ua

Купити генератор одразу вже не вийде – лише передзамовлення. Скрін з сайту oleo-mac.ua

Підводне каміння купування

«Не здумай купувати генератор з рук чи з підпільного гаража/складу. Не буде куди повернути, якщо виникнуть нюанси під час експлуатації. Мій колега купив генератор. Пропрацював 6 днів і намертво заглох. Так, йому казали, що протягом 14 днів можна повернути. Він привіз на повернення, але поцілував лише замок складу. Ледве додзвонився до продавця і почув, що вони все розпродали і фірму закрили, тому - до побачення. Жодних квитанцій і чеків не видавали. В суд нема з чим йти, та навіть прізвище відповідача невідоме. Юра з номером телефону таким-то – сумнівної цінності інформація», - попередив родич, з яким я консультувалась щодо ТТХ генератора.

А потім зателефонувала мама….

«Доця, я порадилась з Петром (односельчанин), який має генератор і добре обізнаний в питанні. Так от він дав декілька порад: у жодному разі не купувати генератор від фірм-ноунеймів. По-перше, невідомо, якої вони якості, а по-друге – немає сервісних центрів, де їх можна поремонтувати по гарантії, а то й взагалі поремонтувати. Ось запиши, генератори яких фірм варто купувати (Oleo-mac, Hyundai, AL-KO, Daewoo або якихось «популярних німців»). Гарантія має бути не рік, а два! Про наявність сервісних центрів я сказала. І да – генератор має видавати чисту синусоїду, бо не зможемо підключити на двоконтурний газовий котел», - поділилась порадами мама.

І в цей момент у мене стався емоційний вулкан: Ааааааааа… Де знайти той чортів генератор, щоб він відповідав всім цим критеріям?!? Здавалось, місія не здійсненна.

Що ж, вдихаємо-видихаємо і починаємо телефонувати виключно офіційним поставникам генераторів вказаних фірм.

«Генератор, який вас цікавить, буде 15-20 грудня в Україні. Ви або вносите передоплату 80%, і ми бронюємо його за вами, або перетелефонуйте нам в цих числах – можливо, не розкуплять всі. Ми веземо партію, ще не всі заброньовані. В разі броні ціна генератора фіксується на момент внесення авансу», - відповів консультант однієї з фірм. Забронювала. Внесла аванс. І почала відлік часу, щоб побачити того монстра, пошуки якого закип’ятили мій мозок.