Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Категорії сусідів з будинкових чатів. Версія «блекаутна»

Категорії сусідів з будинкових чатів. Версія «блекаутна»
Фото: Copyright by MaxPixel​

Не знаю, як ви, а я з постійною періодичністю переглядаю повідомлення в вайбер/телеграм-чатах власного будинку. Так, 60% там шлаку, сусідських батлів, від яких сіпається око. Але десь 40% повідомлень – реально корисна інформація з нагальних питань та відгуки на ваше прохання про допомогу тут і зараз.

В часи аварійних та екстрених вимкнень електроенергії (будь проклята Росія, я все ж таки свято вірю, що всім, хто запускає на нас ракети, і тим, хто амебно дивиться радісні реляції «симонян-кисельових» про те, що вони «погасили Украину», все вернеться сторицею) читати будинкові чати ще те задоволення. Я особисто поділила сусідів-дописувачів на декілька категорій. І от що в мене вийшло.

Сусіди, які сильніше за всіх економлять електроенергію….

Типове повідомлення від таких сусідів: «Зі мною щось не так: я боюсь увімкнути фен, щоб дитині посушити волосся, користуюсь з нею однією електронною зубною щіткою (змінюю лише насадки), забула вже, коли востаннє прасувала одяг… А в цей час вся 3-я секція світиться як новорічна ялинка. Невже не можна вмикати світло лише в одній кімнаті, а не у всіх 2(3)?».

Звичайно, якщо ваші сусіди дійсно мають максимальний режим заощадження електроенергії, то честь і хвала їм. Але за моїми спостереженнями, хто найбільше показово галасує в чатах (соцмережах) про власну електрозаощадливість, той здебільшого видає бажане за дійсне. Наприклад, за останні сім тижнів, коли почалися масові відключення електроенергії, я жодного разу не бачила ні авторку «економного» повідомлення, ні її чоловіка/двох дітей в жмаканому одязі, зате бачила від неї повідомлення з проханням порадити, де поблизу можна купити капсули (певної фірми) для посудомийки, бо у неї закінчились, – відповідно, посудомийкою людина користується. Щодо користування електричною щіткою однією на двох (пропустимо повз увагу, що можна користуватись і звичайними щітками), то це сумнівна економія, оскільки при такому користуванні заряд приладу вичерпується вдвічі швидше. Спуститись/піднятись пішки з/на 5-й поверх, коли працює ліфт, – ні, це не входить в режим електрозаощадливості дописувачки.

Сусіди, які «впарюють» товар сумнівної якості або втридорога

Особисто у мене було переконання - якщо щось пропонується до продажу в сусідських чатах, то це має бути товар: а) хорошої якості, б) за розумною ціною. До певного часу я мала 100% підтвердження цьому. Через сусідські чати було куплено чимало речей, на які не було нарікань. Але… війна та спровокована Росією енергетична криза внесли свої корективи.

«Продаю акумуляторні ліхтарики. 349 гривень. Три режими роботи. Дуже яскраві. Можете перевірити», - вискочило у мене повідомлення в будинковому чаті. О, дешево і можна перевірити – схожу подивлюсь, можливо, і куплю. З такими думками відправилась до сусіда. І, так, ліхтарик виявився дійсно дуже яскравий. Купила. Але… Практичне використання показало, що заряду вистачає максимум на пів години. І це ще не все. За декілька днів такі ж ліхтарики побачила в одному з супермаркетів, і коштували вони на 100 гривень дешевше.

Питання ціни на товари в будинкових чатах, як виявилось, – ще той біль.

«Добрый день, продам новый powerbank на 30 000 mAh. Цена 2300. Дешевле не найдете», - пропонує сусід Андрій. За декілька хвилин з’являється повідомлення від іншого сусіда з лінком, де такі ж павербанки в наявності за 1800 грн. Після такого викриття вирішила промоніторити інші оголошення від Андрія. І виявилось, що людина продавала туристичну газову горілку на 400 грн дорожче, ніж у відомому інтернет-магазині, та зарядну електростанцію на майже 2 тисячі дорожче від середньої ринкової ціни.

Сусіди, які ще не до кінця усвідомили, що в Україні триває повномасштабна війна

Будете здивовані, але такі ще є. Вони продовжують жити за правилами мирного часу і абсолютно не схильні приймати форсмажорні рішення. Нещодавно в нашому будинковому  чаті розгорілась дискусія щодо купівлі генератора для будинку, щоб у разі довготривалого вимкнення електроенергії забезпечити роботу водних насосів та теплоподачу. Його хотіли придбати за програмою повернення 80% вартості з міського бюджету.

«Чому ми маємо витрачати гроші з рахунків ОСББ чи скидатись? Нехай держава подумає, як задовільнити потреби населення в світлі, воді та теплі», - видав один з сусідів, і його повідомлення вподобали 17 осіб! «Ви шо, й**нуті? З 24 лютого немає окремо держава, а окремо я. Що не може витягнути держава, підхоплюють всі, і кожен допомагає, чим може. Після перемоги будемо курчат рахувати», - відповів інший сусід.

Генератор все-таки купили. Очікуємо на доставку. А потім, очевидно, буде нова дискусія щодо купівлі пального та мастила.

Сусіди-волонтери

Скоріш за все, в кожному будинковому чаті є з десяток сусідів, які з головою пірнули в волонтерську діяльність. В нашому будинку такі точно є. Вони кидають оголошення про збір коштів на парафін та приносити в такий-то під’їзд баночки, щоб потім виготовляти окопні свічки. Мінімум раз на тиждень (а то й частіше) оголошують збір теплих речей та одягу для переселенців чи сімей зі щойно деокупованих територій. Закликають допомагати пораненим захисникам, які перебувають на лікуванні в місцевому шпиталі.

Сусіди, які мають лише одну відповідь: «А хлопцям на передовій ще важче»

Час від часу читаю повідомлення сусідів в будинковому чаті, які намагаються заглушити нагальні побутові питання/проблеми універсальною фразою. Ось декілька прикладів: «У вас в квартирі батареї холодні (в той, як в інших квартирах будинку теплі), а ви подумайте, як холодно наших хлопцям в окопах». «Знайшли проблему – дорога не розчищена. Он хлопці по пояс в снігу сидять, і нічого». «Ще не потрібно вмикати опалення. У вас малі діти? Той що. Потерпимо. Хлопці на «передку» терплять». «Відкрити в приміщенні ОСББ свій пункт незламності? Окріп зробити? Їсти розігріти? Військові на «нулі» не скиглять, що їдять холодне або взагалі інколи голодні воюють».

Який висновок? Сусіди як були різними, так і залишаться. Зі своїми «тарганами», гарними чи поганими звичками. Але, сподіваюсь, що коли обставини складуться й справді складні, то ми – завдяки цим же чатам - зможемо об’єднатись і разом вистояти.