6 червня
Завантажити ще

Не загубитися у темряві: освітлюємо будинок пледами, піжамами та гірляндами у пляшці

Не загубитися у темряві: освітлюємо будинок пледами, піжамами та гірляндами у пляшці
Фото: rozetka.com.ua

Не можеш змінити ситуацію – зміни ставлення до неї, а ще включи фантазію, творчі навички та вміння. І це поки все, що ми можемо зробити, щоб не збожеволіти від регулярного вимикання світла і розмов про блекаут.

Ліхтарі та свічки, акумулятори, генератори та газові пальники вже є, але це все речі хоч і корисні, але нудні. А справлятися з темнотою щодня можна і цікавими, і розважальними, і навіть красивими способами.

Для дітей

Планшет для малювання світлом

Що темніше у квартирі, то яскравіше світить планшет: Фото: m.laprida.ua

Що темніше у квартирі, то яскравіше світить планшет: Фото: m.laprida.ua

Відсутність світла в даному випадку тільки корисна, оскільки чим темніше буде довкола, тим яскравішими будуть виглядати малюнки. Планшет покритий спеціальною ПВХ-плівкою, що накопичує світло і не містить нічого шкідливого, до нього додається ручка-ліхтарик та трафарети. Але малювати можна і без них, кожен наступний малюнок виходить яскравішим за попередній. Виробники пишуть про збереження малюнка протягом пів години, після чого він зникає. Але, за словами користувачів, «живе» картина набагато менше, лише 5-10 хвилин. Ніяких підзарядок планшет не вимагає, може бути різного формату.

Підійде для розваги всієї родини, відмінно замінює гаджети та заспокоює перед сном, у малюків розвиває дрібну моторику, а хтось, можливо, відкриє в собі талант художника.

Ціна: 120-500 грн.

Світиться пластилін і кінетичний пісок

Пластилін, що світиться, допоможе дітям змиритися з темрявою. Фото: content2.rozetka.com.ua

Пластилін, що світиться, допоможе дітям змиритися з темрявою. Фото: content2.rozetka.com.ua

В кімнаті від них, звичайно, не стане світліше, але для творчості у темряві цілком згодиться. Пластилін легко розминається, не липне до рук, швидко висихає, у наборі може бути від 4 до 8 кольорів. Буває як класичної форми брусочками, так і кульковий, і у вигляді тіста, і навіть "розумний" у бляшанках. Кінетичний пісок, що світиться, продається в маленьких відрах, разом з формами.

Ціна: пластилін – 90-200 грн, пісок – 115-300 грн.

Ручки з підсвічуванням

Деякі ручки при включенні не лише світяться, а й видають звуки. Фото: lhgroup.com.ua

Деякі ручки при включенні не лише світяться, а й видають звуки. Фото: lhgroup.com.ua

Чорнила тут, на жаль, не світяться в темряві, а просто гелеві. Зате ручка прикрашена наконечником, що знімається, і її можна використовувати як ліхтарик. Він працює на трьох літієвих батареях LR626.

Ціна: 18-30 грн.

Є варіант ручки із вбудованими світлодіодами, які спалахують в очах сови або кішки, що прикрашають наконечник. Щоб засвітилося, на голову треба натиснути, але бути готовими до того, що сова ще й ухає, а кішка – нявкає.

Ціна: 130-150 грн.

Піжами з підсвічуванням

Перед використанням піжаму потрібно зарядити під лампою. Фото: garnamama.com

Перед використанням піжаму потрібно зарядити під лампою. Фото: garnamama.com

Діти точно не загубляться у темряві в одязі, який «працює» тільки при вимкненому світлі. Однороги та зайці, космонавти та космічні прибульці, акули та веселі монстрики, слони та всюдисущі котики світяться на піжамах за рахунок неонової фарби, нанесеної на тканину.

Заряджається такий одяг від світла лампи, тому підготувати його можна і вдень, коли є електрика. Сонячне світло тут, на жаль, не помічник. Просто покладіть одяг під лампою або навіть люстрою.

Малюнок не зникає після прання і продовжує світитися, головне - заряджати перед використанням. Український виробник, що випускає таку лінійку, гарантує абсолютну безпеку фарби, яка нанесена на лицьову сторону тканини, що унеможливлює контакт зі шкірою.

До речі, бувають і дорослі моделі піжам, що світяться, правда, тільки для мам.

Ціна: дитячі - 270-477 грн, дорослі - 333-777 грн.

Для дому, для сім'ї

Підсвічування для унітазу

Підсвічування унітазу працює як своєрідний нічник. Фото: poof.in.ua

Підсвічування унітазу працює як своєрідний нічник. Фото: poof.in.ua

За відсутності електрики туалет стає найтемнішим приміщенням у квартирі, а відвідувати його зі свічкою або ліхтариком не надто зручно. LED підсвічування може полегшити процес і перетворити унітаз практично на нічник. До того ж нічого не потрібно включати, в пристрій вбудований датчик руху, і все починає святково переливатись, як тільки людина заходить до туалету. Вимикається за кілька хвилин після закінчення візиту.

Корисний пристрій, якщо у будинку є діти, які можуть боятися ходити до туалету у темряві. Правда, треба бути готовими, що доведеться супроводжувати дитину по 16 разів за вечір, поки її розважатиме колір рожевих поні, що біжать зі звичайного нудного унітазу.

У світильника може бути до восьми різних кольорів, які включатимуться довільно, якщо не налаштувати на якийсь один. Кріпиться він до краю унітазу, фіксується як контейнер для освіжувача. Працює від трьох мініпальчикових батарейок.

Ціна 140-350 грн.

Світлодіодна насадка для душу

Колір лійки душа залежить від температури води. Фото: images.izi.ua

Колір лійки душа залежить від температури води. Фото: images.izi.ua

Звичайно, митися в червоному сяйві досить романтично, але лише у разі наявності енергонезалежного газового котла. Інакше приймати душ доведеться в холодній воді та із зеленим підсвічуванням. Світлодіодна насадка змінює колір від температури води: зелений горить до 32 градусів, синій – до 41, червоний – до 45, миготливий червоний – вище 46 градусів.

Для роботи насадки не потрібні батареї або інші елементи живлення, джерелом енергії є потік води.

Ціна: 210-680 грн.

Дзеркало з LED підсвічуванням

Дзеркало можна використовувати не лише за прямим призначенням, а й як світильник. Фото: wellamart.ua

Дзеркало можна використовувати не лише за прямим призначенням, а й як світильник. Фото: wellamart.ua

Навіть у ранкових сутінках допоможе тим, хто рано збирається на роботу, привести обличчя до ладу. Працює на світлодіодах, має два режими яскравості, може використовуватись на будь-якій рівній поверхні. Джерелом живлення можуть бути батареї, USB-кабель, акумулятори.

Ціна: 300–500 грн.

Плед, що світиться

Плед, що світиться, підійде також тим, хто боїться засипати в темряві. Фото: cdn.27.ua

Плед, що світиться, підійде також тим, хто боїться засипати в темряві. Фото: cdn.27.ua

М'яке покривало з місяцем та зірками вдень накопичує частинки світла, а у темряві – віддає. «Загоряється» завдяки компоненту, що світиться, у складі якого органічний світлонакопичувач - люмінофор. Яскравість у темний час залежить від інтенсивності денного освітлення, коли плед «підживлюється» світлом.

Спати під ним, може, і не вийде, але для вечірніх ігор з дітьми, будівництва куреня з дахом із зоряного неба цілком знадобиться.

Ціна: 300–800 грн.

Одяг з підсвічуванням

Толстовка допоможе не натикатися один на одного у квартирі. Фото: rozetka.com.ua

Толстовка допоможе не натикатися один на одного у квартирі. Фото: rozetka.com.ua

Елементи, що світяться, можуть бути не тільки на вуличному, але і на домашньому одязі. Наприклад, плед-толстовка, в який можна завернутися як у пальто ще вдень, а з настанням темряви зірки на ньому починаються світитися за рахунок вишивки спеціальними нитками.

Або ж толстовки з м'якого трикотажу зі малюнком, що світиться, нанесеним спеціальною нетоксичною фарбою. Принт має «освітлювальний» ефект і після прання.

Ціна: плед - 480-700 грн., толстовка - 400-500 грн.

Нашийник з LED підсвічуванням

Нашийники - для безпеки домашніх улюбленців: і не загубляться, і не наступиш. Фото: uawest.com

Нашийники - для безпеки домашніх улюбленців: і не загубляться, і не наступиш. Фото: uawest.com

Це не для людей, а для збереження здоров'я та цілісності вихованців. І якщо собакам нашийник, що світиться, потрібен для вуличних прогулянок, то кішкам він знадобиться вдома, щоб ненароком ніхто не наступив у темряві.

Діаметри бувають різні і регулюються, заряджаються нашийники від USB кабелю, при повній зарядці вистачає на 6-7 годин безперервної роботи.

Ціна: 130–500 грн.

До речі

Пляшки з-під коньяку пригодяться під світильники

З пузатої тари з-під спиртного винахідливі люди роблять досить ефективні освітлювальні прилади. Для цього потрібна пляшка та світлодіодна гірлянда або стрічка на батарейках, вкладена в неї. Замість пляшки можна використовувати банки, і два такі «світильники» вже дозволять пересуватися по кухні, не натикаючись на предмети та людей. Банка з гірляндою та осіннім листям – ще й елемент декору.

Світлодіодні гірлянди за допомогою липкої прозорої стрічки можна розвісити над обіднім столом прямо на стіні, над робочою поверхнею на кухні, біля комп'ютера – у будь-яких важливих точках. Стрічку, що світиться, можна прокласти уздовж плінтуса в коридорі, на сходах, якщо приміщення двоповерхове, у ванній. Зі світлодіодних гірлянд роблять яскраву штору, закріпивши на вікно або справжню гардину. І якщо таких хитрощів у будинку багато, краще вибирати пристрої з теплим жовтим світлом та не використовувати миготливі лампочки, які стомлюють очі і навіть можуть спричинити головний біль.

Якщо в будинку завалялася кільцева лампа, яка використовується для зйомки відеоблогерами - так звана лампа ютубера, умільці нею освітлюють кімнату. Для цього лампа повертається до стіни, USB кабель приєднується до ноутбука, і близько трьох годин у приміщенні буде світло.

Якщо такого складного обладнання немає, є і простий спосіб: поставити пластикову пляшку 0,5 літра з водою на телефон із увімкненим ліхтариком – лампа готова.