У Китаї різко збільшилася смертність через COVID-19 та вже зафіксовано випадки смерті людей від наслідків вірусу за останні пів року. Про це повідомляє CNN.
У понеділок, 21 листопада, Національна комісія охорони здоров'я Китаю повідомила про два випадки смерті пацієнтів із COVID-19 у Пекіні в неділю та про смерть 87-річного чоловіка у суботу. Це сталося на тлі сплеску захворюваності у кількох містах. За даними комісії, у неділю було зареєстровано 26 824 нові випадки зараження – це найвищий щоденний показник із середини квітня. Шостий день поспіль у Китаї фіксується понад 20 000 випадків захворювань на добу.
До цього моменту остання смерть, пов'язана з COVID-19, сталася у Китаї 26 травня у Шанхаї. При цьому місто вже було закрито на два місяці, до червня, через великий спалах захворюваності.
Але на початку листопада уряд Китаю оголосив про обмежене пом'якшення своєї політики «нульового рівня COVID-19». Було скасовано масові тестування та жорсткі обмеження для зон високого ризику, а також карантин для вторинних близьких контактів. Було скорочено період, протягом якого близькі контакти та особи, які прибувають з інших країн, мали знаходитись на карантині.
Вірус нікуди не подівся, і 21 листопада влада південного мегаполісу Гуанчжоу ввела п'ятиденну ізоляцію в Байюні - найбільш густонаселеному районі міста, де мешкає 3,7 млн осіб і розташований один із найбільш завантажених міжнародних аеропортів країни. Гуанчжоу вже названо епіцентром спалаху коронавірусної інфекції в Китаї, лише цього місяця тут було зареєстровано десятки тисяч випадків захворювання і кілька районів були заблоковані.
У Пекіні школи у кількох районах вже перейшли на онлайн-навчання через те, що кількість заражень щодня зростає на 30%. У Чаояні, найбільш постраждалому районі, де розташовано багато міжнародних підприємств та посольств, адміністрація закликала мешканців залишатися вдома у вихідні дні. Усі ресторани, спортзали, салони краси та інші об'єкти тут зачинені.
Видання CNN зазначає, що Китай є останньою великою економікою у світі, яка все ще вживає суворих заходів щодо боротьби з COVID-19, спрямованих на розрив ланцюжків передачі вірусу. Для цього в країні тестують мешканців, запроваджують великі карантини та блокують (закривають на в'їзд та виїзд) цілі міста, іноді навіть на кілька місяців.