Завантажити ще

NASA: Американський зонд вперше в історії збив з курсу астероїд

NASA: Американський зонд вперше в історії збив з курсу астероїд
Фото: nasa.gov

Місія агентства NASA DART  відносно зміни курсу астероїда Діморфоса виявилася успішною. Людство вперше навмисно змінило рух небесного тіла, повідомили на сайті космічної агенції. 

- Ця місія показує, що NASA намагається бути готовим до всього, що підкидає нам Всесвіт. NASA довело, що ми серйозні як захисники планети. Це переломний момент для захисту планети та всього людства, демонструючи прихильність виняткової команди NASA та партнерів з усього світу, - прокоментував адміністратор NASA Білл Нельсон.

Згідно даними NASA, що після навмисного зіткнення DART із астероїдом астрономи споглядали за поведінкою Міморфоса за допомогою телескопів. Дослідницька група підтвердила, що вплив космічного корабля змінив орбіту Діморфоса навколо Дідімоса на 32 хвилини, скоротивши орбіту з 11 годин і 55 хвилин до 11 годин і 23 хвилин.

Що за місія

Місія NASA DART стартувала ще у 2021-му році. Її ціль -  зіткнення керованого космічного апарата з астероїдом Діморфос заради того, щоб зіштовхнути його з орбіти. Апарат був запущений ракетою SpaceX у листопаді 2021 року. Він здійснив більшу частину своєї подорожі під керівництвом керівників польотів NASA і врізався у Діморфоса 27 вересня 2022-го року.

Новини по темі: астероїд NASA НАСА