Завантажити ще

Вперше в історії зонд зіткнувся з астероїдом, спробувавши зіштовхнути його з орбіти

Вперше в історії зонд зіткнувся з астероїдом, спробувавши зіштовхнути його з орбіти
Фото: NASA

У ніч на 27 вересня в космосі успішно завершилася місія NASA DART, що стартувала ще у 2021 року. О 2:14 за київським часом керований космічний апарат влучно зіткнувся з астероїдом Діморфос, що повинно зіштовхнути його з орбіти. Очікується, що у майбутньому ця технологія  захищатиме нашу планету від небезпечних космічних об'єктів, а людство вбереже від долі динозаврів.

Розмір астероїда  - 160 метрів. Космічний зонд влучив у нього на швидкості зіткнення 23 760 км/год. Очікується, що удар змінить траєкторію польоту Діморфоса і що швидкість його польоту зменшиться на 0,4 мм/c. 

За задумом вчених, поштовх, отриманий астероїдом, спочатку лише трохи змінить траєкторію його руху. Але з часом це призведе до великої зміни орбіти астероїда. Він також може спричинити потік метеорів штучного походження.

Наскільки місія NASA вартістю $324,5 млн є вдалою, стане відомо у жовтні - після подальших спостережень за астероїдом за допомогою наземного телескопа. Але офіційні особи NASA уже заявили, що експеримент пройшов вдало - космічний апарат працював так, як було задумано.

DART був запущений ракетою SpaceX у листопаді 2021 року. Він здійснив більшу частину своєї подорожі під керівництвом керівників польотів NASA, керування автономній бортовій навігаційній системі було передано в останні години подорожі.

Новини по темі: NASA НАСА астероїд зонд