Моя кішка не підвела, коли вчора вмивалася правою лапою. Прикмета хорошої сонячної погоди. Якби лівою – пішов би дощ. Сьогодні вона знову вмивалася правою лапою – тому чекайте 7 жовтня на сонечко. Не знаю, може, настав час її ліву лапу відв'язати від стільця? Тим більше і метеорологи в один голос стверджують: забудьте про дощ - на вулиці бабине літо.
Звісно, ще залишилися регіони з похмурим небом. Але без опадів. Це Івано-Франківськ, Чернівці, Дніпро, Кропивницький, Миколаїв та Херсон. Однак наявність хмар не всюди принесла холод. Найнижча температура повітря в Івано-Франківську та Чернівцях: +11…+15. Загалом на заході країни до +18. Трохи відстають Житомир, Київ, Чернігів та Суми – до +17. Але на те й північ країни. Натомість у центрі та на півдні від +18 до +22.
Вночі по Україні +5…+10 градусів. Сила вітру гуманна – 3-5 м/с. Умови знищення російської армії ідеальні. Втім, для цього підходить будь-яка погода.
Народні прикмети викликають настороженість, їхніх авторів тепер би прив'язати замість кішки. Тільки-но почали радіти бабиному літу - і на тобі: яскраве сонце 7 жовтня – до швидкої зміни погоди. Нікуди не годиться. Як і наступна прикмета: гримить вранці грім - чекай на теплу зиму без сильних снігопадів. Де вам грім узяти без дощу?
Дещо перспективнішою бачиться наступна методика. Для цього треба зловити живу білку. І спостерігати. Якщо вона линяє від голови до хвоста, чекай на сльотну й довгу зиму. Якщо від хвоста до голови, то зима прийде морозна. Підозрюю, що спостереження слід проводити у динаміці. Бо зіткнися зараз із облізлою білкою, як зрозуміти, з якого місця в неї почала вилазити шерсть?
Для любителів простих рішень: листя до 7 жовтня пожовтіло, але опадає слабо – морози настануть не скоро. Це вже більше схоже на правду. А однозначно правда, але вже історична – коронація цього дня 1253 року Данила Романовича, князя Галицько-Волинського.
Не помилитеся, якщо відзначите 7 жовтня 38-річчя співака Василя Бондарчука. Привітати самого артиста досить складно - ніхто вже не пам'ятає, як він виглядає.