Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Для тварин-блогерів створили «Штаб хвостатих волонтерів»: кого приймуть

Для тварин-блогерів створили «Штаб хвостатих волонтерів»: кого приймуть
Фото: facebook.com/UAnimals.official

4 жовтня – Міжнародний день тварин. На жаль, але на тлі війни, що розгорнулася в Україні, про жодну безпеку братів наших менших не йдеться: від прильотів, розтяжок і пожеж уже загинули тисячі домашніх улюбленців.

Звісно, українці намагаються не кидати тварин у біді. Свій внесок у порятунок чотирилапих робить громадська організація UAnimals. Одна з її останніх ініціатив – створення «Штабу хвостатих волонтерів». За його допомогою зоозахисники зможуть масово поширювати важливі повідомлення, запускати нові громадські ініціативи та збирати кошти для допомоги тваринам, які постраждали від бойових дій.

Про подробиці проєкту та порятунок тварин під час війни розповіла співзасновниця громадської організації UAnimals Ольга Чевганюк.

Чим допоможуть тварини-блогери

- Ольга, розкажіть докладніше про «Штаб хвостатих волонтерів». Кого беруть у волонтери та чим треба займатися?

Ольга Чевганюк.

Ольга Чевганюк.

- «Штаб хвостатих волонтерів» – один із проєктів UAnimals. Ми хочемо зібрати однодумців, які матимуть змогу розповідати своїй аудиторії про те, що відбувається з тваринами під час війни в Україні. Це можуть бути спільні проєкти, креативи, відеоролики, збирання коштів для тварин тощо.

Ми шукали блогерів у соціальних мережах, провели анкетування. Відгукнулася велика кількість власників. З деякими вже працюємо: нам дуже важливо, щоб все відповідало цінностям UAnimals.

- Отже, ви не з усіма співпрацюєте? З ким не станете?

- Наприклад, якщо тварина не стерилізована і хазяїн із якихось причин відмовляється це робити – з такими власниками ми не працюємо. Також UAnimals виступає проти експлуатації тварин та утримання вдома диких видів, тому важливою умовою для вступу до нашого проєкту буде цей критерій.

- А якщо власники не ведуть за вихованця блог, а просто іноді викладають з ним фото - такий варіант не підійде?

- Ідея проєкту – залучити саме тварин-блогерів. У них обов'язково має бути сторінка у соціальних мережах.

- Але чи може приєднатися до проєкту тварина, яка не була блогером, але готова ним стати після того, як дізнається про ваш проєкт?

- Так, звичайно. Якщо є бажання приєднатися – ми лише "за". Ми хотіли б бути спільнотою. Збираємось публікувати новини про хвостатих волонтерів на своїй сторінці – це користь і для нашої організації, і для ідей, за які ми боремося, і для цих тварин. Їм буде приємно побачити себе на сторінках UАnimals, яка розрахована на досить велику аудиторію.

- Кажете, вже багато охочих заповнили анкети...

- Так! Близько сотні. Вже співпрацюємо із 30 тваринами, вони повноцінні учасники штабу.

- І які звірятка беруть участь у проєкті?

- Наразі коти й собаки.

- Чи можна конкретніше пояснити, чим вони займатимуться?

- Для зручності та комунікації ми створили телеграм-канал. У ньому публікуємо прохання та завдання щодо порятунку тварин. Що важливо – ми не спамимо, а пишемо лише про важливі речі.

Завдання з підтримки різні. Одне з перших наших прохань – приєднатися до анонсу всеукраїнського маршу за тварин. Ми проводимо його щорічно, проводили навіть у ковідні часи в онлайн-форматі. Цього року зрозуміли: важливо не прогавити момент і продовжувати комунікувати з аудиторією. Тому цього разу в Україні проведемо онлайн-марш, а у Варшаві – офлайн.

«Хвостаті волонтери» про це написали та запросили свою аудиторію приєднатися до акції.

Багато господарів не кинули своїх улюбленців напризволяще.

Багато господарів не кинули своїх улюбленців напризволяще.

Ми їдемо слідом за ЗСУ на звільнені території та розвозимо корми

- Чи багато тварин вдалося врятувати від початку повномасштабної війни?

- Так. Десятки та навіть сотні тисяч тварин уже врятовано. Також у нас діє програма стерилізації, ми надаємо фінансову допомогу тваринам, працює програма доставки кормів, медикаментів, програма відновлення зруйнованих притулків та багато іншого.

Також допомагаємо евакуювати вихованців із гарячих точок: забираємо, вивозимо, лікуємо. Працюємо з дикими тваринами та заповідними зонами: природа наразі сильно страждає. Зокрема, допомагаємо заповіднику «Асканія Нова», займаємось зведенням будиночків, у яких тварини зможуть перезимувати.

- Чи є історії порятунку, що особливо запали в душу?

– Таких дуже багато. Але особисто мене найбільш зворушує, коли тварин вивозять військові. Такі вчинки позитивно характеризують націю. Якщо військові на передовій рятують побратимів і при цьому не забувають нагодувати та вивезти тварин - це багато говорить про цих людей.

Мене зворушила історія ослика з окупованої території. Люди поїхали та залишили його сусідам. Коли територію деокупували, багато хто почав повертатися. Хазяї ослика намагалися повернутися додому через території, де проходили бойові дії, і, на жаль, загинули в дорозі.

Ми забрали ослика й знайшли йому новий дім. Нині він живе у притулку для диких тварин. Годуємо його, лікуємо, любимо, і він щасливо доживає своє життя.

- Ви кажете, військові забирають тварин – це переважно коти та собаки, які залишилися без власників?

- Так, у нас багато міст стирають з лиця землі, звідти поспішно їдуть люди. Коли хтось гине, тварини лишаються просто на вулиці.

Нещодавно всіх шокувало фото пса, який сидів на зруйнованому будинку та плакав. Його господарі загинули. Іноді таких тварин підгодовують, часом забирають із собою, а якщо є можливість, передають нам. Ми намагаємось допомагати.

Усюди, де ЗСУ звільняють наші території, ми буквально дихаємо їм у спину. Їдемо слідом за ними, розвозимо корми. Якщо зустрічаємо покинутих тварин по дорозі, зупиняємось і теж їх годуємо.

– Безпосередньо власник тварин може до вас звернутися? Чимось допоможете?

- Залежно від ситуації. Якщо людина хоче виїхати, ми кажемо про те, що потрібно взяти тварину із собою або знайти їй новий дім.

Ми приймаємо заявки від притулків та міні-притулків. Окремо взятим людям ми допомагаємо рідше, але іноді теж так робимо. Виїжджаємо до постраждалих міст, збираємо тварин та евакуюємо їх. Допомагаємо притулкам, міні-притулкам від 10 тварин, небайдужим людям, які зустрічають на своєму шляху тварин і  беруть їх під свій захист.

- Як можна отримати допомогу UAnimals?

- Залишити заявку на сторінці у Facebook. Ми перевіряємо цих людей, щоб не зіткнутися з аферистами. Намагаємося нікого не пропустити: люди, які знаходяться далеко, теж можуть розраховувати на допомогу.

ПИТАННЯ РУБА

Як допомогти вихованцю стати хвостатим волонтером

Щоб стати частиною штабу, потрібно мати (або створити) блог свого улюбленця на одній із платформ – Instagram, Facebook, TikTok, Youtube, Twitter, Patreon, Telegram – та заповнити анкету.

Через війну вже загинули тисячі тварин.

Через війну вже загинули тисячі тварин.