21 липня
Завантажити ще

В Україні дозволили другий бустер та COVID-вакцинацію дітей від 5 років

В Україні дозволили другий бустер та COVID-вакцинацію дітей від 5 років
Фото: Зображення DoroT Schenk із сайту Pixabay

Міністерство охорони здоров’я України дозволило друге бустерне щеплення для всіх охочих, використовувати CoronoVac для бустера, а також вакцинацію від COVID-19 дітей від 5 років. Про це 19 вересня повідомили на сайті МОЗ.

- Щоб якомога більше людей могли захистити себе від госпіталізації та смерті внаслідок COVID-19, ми дозволяємо другу дозу всім охочим, проте особливо радимо її робити людям із хронічними захворюваннями та людям віком 60+. Окремо хотів би наголосити, що вакцинація наразі - турбота не лише про власний захист, вакцинуватись – це значить не створювати навантаження на лікарні, які мають рятувати життя нашим військовим, – прокоментував вищезазначене заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Він додав, що ситуація із коронавірусною хворобою наразі контрольована, проте маємо бути готові до подальшого зростання кількості випадків захворювання.

Друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози. 

Згідно з новими схемами вакцинації, інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.

- Тобто якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac, - розповіли у МОЗ.

Також наказом зменшено мінімальні терміни між базовим (первинним) курсом вакцинації та бустерною дозою. Тепер бустер можна зробити через 5 місяців після завершення базового курсу.  Раніше цей термін становив щонайменше 6 місяців. 

Остання важлива зміна – дозвіл на вакцинацію дітей віком 5-11 років проти COVID-19. Щеплення здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). Для дітей віком 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Раніше у нас в країні була дозволена вакцинація дітей віком від 12 років. Україна наразі очікує на відповідну вакцину, адже щеплення дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років, та дорослих. Найближчим часом ця вакцина буде доступна в Україні. 

Нині в Україні доступно майже 5 млн вакцини CoronaVac, близько 400 тисяч доз вакцини  Pfizer та 30 тисяч вакцини Janssen. Перелік пунктів та центрів вакцинації можно знайти за посиланням.

За минулий тиждень в Україні померло 90 інфікованих, до медзакладів госпіталізовано 6273 пацієнти. 

20 липня в Україні дозволили другу бустерну дозу від COVID-19 людям 60+ та людям із хронічними хворобами.