Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

МОЗ до середини вересня дозволить другий бустер для всіх

МОЗ до середини вересня дозволить другий бустер для всіх
Фото: facebook.com/i.kuzin.moz

Найближчим часом скоріш за все буде ухвалено рішення про розширення другого бустеру на всіх. Про це заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Ігор Кузін розповів в інтервʼю Укрінформу.

- Ми будемо рекомендувати і давати можливість робити другий бустер для всіх людей в залежності від їх бажання. Така опція буде надана, думаю, до середини вересня. Мова йде про те, що коли людина буде звертатися до пункту щеплення, то їй не відмовлять у вакцинації, - сказав він.

Кузін нагадав, що зараз другий бустер можуть отримати лише ті люди, які мають для цього медичні показання.

- Зараз дійсна рекомендація МОЗ - застосовувати другий бустер для літніх людей, для тих, хто має важкі супутні захворювання. Але найближчим часом скоріш за все буде ухвалено рішення про розширення другого бустеру на всіх, - зазначив він. 

Головний санітарний лікар додав, що перший бустер отримали тільки 6,3% дорослого населення. Зростання темпів вакцинації поступово зростає. Якщо у червні-липні робили до 250 тисяч щеплень на місяць, то у серпні проведено 440 тисяч щеплень. Зараз в Україні використовується три вакцини від COVID-19: Коронавак, Пфайзер-Тріс та однодозна вакцина Janssen.

20 липня в Україні дозволили другу бустерну дозу від COVID-19 людям 60+ та людям із хронічними хворобами.