21 травня
Завантажити ще

Розпад Росії, нові слова війни та варіанти повалення Путіна: топ-6 матеріалів тижня

Розпад Росії, нові слова війни та варіанти повалення Путіна: топ-6 матеріалів тижня
Фото: twitter.com/grekhov

Цими вихідними продовжуємо активно готуватися до похолодання: цього разу утеплюємо… пластикові вікна та переймаємо досвід винахідника, який опалює будинок не газом, а за допомогою повітряного колектора. Дбаємо про здоров'я суглобів і готуємось здавати кров правильно.

А ще розповімо про те, як українців зустрічає Грузія, як Василь Ломаченко готується до бою з Джемейном Ортісом та як українські діти навчаються у польській школі.

Щотижнева добірка анекдотів – сміємося над руснею та трішки над собою.

У рубриці «Суспільство»

Філолог Ігор Хворостяний про словник війни: Летить «блєдіна», горить «бавовна» та про українську лайку

Війна привнесла в нашу промову безліч нових слів і виразів – «русогоухомія», «дебахнулько», «трьохсоті», «двохсоті» та інші. Багато які з них уже міцно увійшли в наш побут, а лінгвісти пророкують, що багато якиі залишаться і після війни. Розбирали з кандидатом філологічних наук Ігорем Хворостяним воєнні неологізми – їх роль та сенс у нашому житті.

Сторінка проекту «Меморіал» у фейсбуці

Сторінка проекту «Меморіал» у фейсбуці

Інтернет-проект «Меморіал»: Не можна витрачати життя на постійну скорботу. Але й забути – злочинно

З початку повномасштабного вторгнення в Україні – тисячі жертв серед цивільних та військових. Злочинно припускати, щоб про них забули. Творці інтернет-платформи «Меморіал» збирають та публікують історії тих, чиє життя обірвалося через розв'язану Росією війну.

Наскільки емоційно важко працювати з історіями загиблих, як їх збирають, звідки йде фінансування, «КП в Україні» поговорила з координатором проекту Анастасією Абрамець та редактором воєнного розділу «Меморіалу» Наталією Соловйовою.

Перший день проекту

Перший день проекту

Директор Василівського зоопарку: До канонади тварини звикли, ховаються, коли стріляють близько

Пам'ятаєте історію 2011 року, коли директор зоопарку у Василівці 36 днів провів в одній клітці з левицею, щоби привернути увагу до проблем приватних звіринців? А зараз допомога тваринам потрібна як ніколи.

Як виживає зоопарк з початку війни, де беруть їжу для хижаків, як дали притулок багатьом собакам, чиї господарі втекли з окупації, і чому, незважаючи на труднощі, відвідування звіринця зараз безкоштовне – розповів директор зоопарку Олександр Пилишенко.

У рубриці «Політика»

Експерт Денис Самігін: Російські пропагандисти мріють про конфлікт між Залужним та Зеленським

Після неймовірних успіхів ЗСУ у контрнаступі російські пропагандисти стали різко змінювати риторику, а керівництво – цілі т. зв. військової спецоперації в Україні. Поступово на російських телеграм-каналах стала з'являтися і критика т. зв. "СВО". Проте пропагандисти не здаються і намагаються подавати свої поразки як перемогу чи хитру тактику. Про що зараз говорять російські пропагандисти – розповідає Денис Самигін, експерт Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Військові експерти: Росія має ще чотири і один сценарій для війни

На тлі добрих новин з фронтів щодо звільнення сходу України свої плани та політику на ходу мають переналаштовувати й окупанти, у тому числі й на самій верхівці. Які потенційні кроки вони можуть зробити, щоб змінити ситуацію на полі бою, «КП в Україні» обговорила з військовими експертами.

Політтехнолог Михайло Шейтельман: Патрушев має і мотив, і можливості для повалення Путіна

Сьогодні, програючи на полі бою, Росія відверто вдалася до тероризму, обстрілюючи важливі об'єкти інфраструктури та цивільні об'єкти. При цьому російська пропаганда продовжує під'юджувати владу до відвертого знищення українців, а прості росіяни продовжують вірити та підтримувати т. зв. "СВО".

Поговорили з політтехнологом Михайлом Шейтельманом про те, чому так знизилось критичне мислення у росіян, хто і як може повалити Путіна і чи приведе це до закінчення війни, а також про те, як хитро США планують ізолювати Росію і чи дочекаємось ми розпаду країни-окупанта.