Завантажити ще

Фотограф Азовсталі Дмитро Козацький живий: подзвонив рідним з полону

Фотограф Азовсталі Дмитро Козацький живий: подзвонив рідним з полону
Фото: facebook.com/kozatskydima

Від Дмитра Козацького (позивний "Орест", знаходиться в полоні росіян з травня), не було ніяких звісток декілька місяців. Однак через деякий час після теракту в Оленівці, захисник подзвонив рідним. Як повідомила «24 каналу» сестра полоненого Дар'я Юрченко, Дмитро сказав найголовніше – він живий.

Це сталося у вівторок, 2 серпня. Коли зателефонував телефон Дар'ї, на екрані висвітився російський номер. Спочатку дівчина подумала, що це знову "доброзичливі" громадяни держави-агресорки. Однак по інший бік слухавки почула рідний голос: "Алло, це Діма".

- І я така: "що?". Він ще раз "це Діма"… Я була в шоці. Питаю "Дімочка, як ти, де ти, ти живий-здоровий?" – розповіла сестра.

Дмитро повідомив, що здоровий і знаходиться в Донецьку. Розмовляв він під наглядом «слідчого», який дозволив подзвонити.

Дар'я розказала, що перше що сказала брату - що сім'я дуже любить його та чекає вдома. В цілому ж, наголосила дівчина, розмова була швидкою – кілька секунд.

- Ми з ним говоримо. Я кажу, що дуже люблю його. Він каже, що теж і починає плакати. Я також розплакалась, – зізнається Дар'я.

Далі хлопець сказав, що має мало часу на розмову і обіцяв подзвонити мамі.

- Я була вся в сльозах. Це було дуже неочікувано. Навіть не знала, чи зла, чи стурбована. Одразу подзвонила рідним, – розповіла Дар'я.

Потім Дімі таки вдалось зателефонувати мамі, яка «була неймовірно щаслива почути голос сина».

Дмитро Козацький - голова пресслужби полку захисників Маріуполя (позивний Орест). Саме він є автором відомих кадрів поранених бійців у польовому шпиталі на заводі "Азовсталь", які облетіли весь світ. Через них Дмитра "Ореста" Козацького називають "очима Азовсталі". 

Він народився в місті Малин Житомирської області. Хлопцю 26 років. У 2014 був учасником Революції гідности. З 2015 році був у лавах Національної гвардії України, а згодом перейшов до полку захисників Маріуполя.

Дмитро є автором відомих кадрів поранених Азовців. Фото: facebook.com/kozatskydima

Дмитро є автором відомих кадрів поранених Азовців. Фото: facebook.com/kozatskydima