28 листопада
Завантажити ще

CNN провела розслідування подій в Оленівці: Це не HIMARS

CNN провела розслідування подій в Оленівці: Це не HIMARS
Фото: ALEXANDER ERMOCHENKO/REUTERS

Версія РФ щодо теракту у в'язниці в Оленівці, що базується на звинуваченні ЗСУ в ударі ракетами HIMARS, є «дуже ймовірною вигадкою». Про це йдеться у розслідуванні телерадіокомпаній CNN, зробленому на основі аналізу відео та фото з місця трагедії, супутникових знімків до та після вибуху, експертних оцінках криміналістів та фахівців зі зброї.

Конкретного висновку поки що немає, але експерти впевнено відкидають застосування HIMARS. Експерти оглянули фото наслідків пожежі, які  свідчать про те, що стіни вціліли,  а більшість даху залишилася цілою. За словами фахівців, удар HIMARS завдав би значно більших пошкоджень.

Відносно продемонстрованих представником прокремлівського телеканалу «Звезда» фрагментів, один з яких мав серійний номер ракети HIMARS, експерти зі зброї повідомили CNN, що «зображення та відео з Оленівки не поєднуються з атакою HIMARS». За їх ствердженням, будівля з такими тонкими стінами та металевим дахом не встояла б після удару з такої РСЗВ, а номер ракети за такої пожежі точно не міг зберегтися.

- На цих відео ніде немає вирви, ліжка не відсунуті, стовпи не пошкоджені, але видно масивні ураження від вогню. Якби це була керована реактивна система залпового вогню, ви б бачили вирви, розбиту стелю та стіни, тіла після вибуху, - заявив CNN фахівець зі зброї.

Офіційні урядовці США також відкинули версію використання HIMARS. Експерти вказують на спалах зсередини будівлі, а не вибух через зовнішній вплив.

Обстріл ізолятора в Оленівці на території так званої «ДНР» стався вночі 29 липня. РФ заявила, що удар нанесли ЗСУ. У Генштабі відразу спростували фейк, пояснивши, що злочин був здійснений Росією для того, щоб приховати свої воєнні злочини. За словами засновника і першого командира полку "Азов" Андрія Білецького, росіяни вбили частину полонених "азовців" з "Азовсталі", перед цим навмисно перевівши їх до окремої будівлі. 

За даними звіту американського Інституту вивчення війни (ISW), відповідальність за масове вбивство "азовців" у колонії лежить на Росії.