Завантажити ще

"Довженко-Центр" відповів на заяву Держкіно про необхідність реорганізації

Колектив "Довженко-Центру" наполягає на нероздільності своєї кіноколекції та збереженні теперішньої структури. Центр готовий співпрацювати з майбутньою «Українською анімаційною студією», але проти передачі їй свого архівного анімаційного доробку, бо він є невіддільною частиною кіноспадщини. Про це сказано у заяві "Довженко-Центру".

- Держкіно хоче відділити колекцію анімаційних фільмів «Укранімафільм» і створити на її основі «Українську анімаційну студію», яка буде займатися створенням нових мультиплікаційних фільмів. Ми вважаємо анімаційний доробок невіддільною частиною кіноспадщини. Ми вітаємо рішення про створення нової потужної студії анімації. Майбутні співробітники «Української анімаційної студії» зможуть звернутися до кіноархіву "Довженко-Центру" за натхненням, ми радо поділимося, покажемо і розкажемо про традиції та історію української анімації, - сказано у повідомленні.

Передачу кіноархіву «Науковому центру кінематографії України» співробітники "Довженко-Центру" вважають помилкою. Вони називають державну установу фейковою і такою, що не має штату та досвіду в роботі з кіноспадщиною та архівною справою.

Раніше у Мінкульті заявили про стурбованість рішенням Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр". Відомство ініціювало переговори з Кабміном, щоб прийти до спільного рішення.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

12 серпня Держкіно оголосило про реорганізацію "Довженко-Центру". Фільмофонд планують передати «Науковому центру кінематографії України», який буде займатися його розвитком, відновленням, реставруванням і популяризацією.

Створенням анімаційних фільмів буде займатися нове державне підприємство «Українська анімаційна студія», йому відійдуть права на анімацийний архівний доробок. Таке рішення Держкіно обгрунтувало тим, що "Довженко-Центр" не займається виробництвом анімаційних фільмів, хоча мав би. Адже саме з цією метою у 2019 році держава об'єднала "Українську кіностудію анімаційних фільмів" з "Довженко-Центром". Держкіно вважає, що реорганізація дозволить Центру приділити більшу увагу розвитку музейної справи та кінокультури, організації різноманітних івентів.

Новини по темі: Держкіно