Завантажити ще

Червоний Хрест частково має доступ до полонених в Оленівці

Червоний Хрест частково має доступ до полонених в Оленівці
Фото: ALEXANDER ERMOCHENKO/REUTERS

Співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста двічі відвідували українських полонених, утримуваних в окупованій Оленівці Донецької області. В той же час вони жодного разу не спілкувалися з українцями віч-на-віч. МКЧХ продовжує спроби отримати доступ до полонених, яких все ще там утримують, а також до тіл їхніх загиблих товаришів. Про це «Суспільному» розповів речник Міжнародного комітету Червоного Хреста Олександр Власенко.

 - До деяких людей ми маємо доступ і мали доступ. В Оленівці ми справді були два рази. Після того, як туди було переміщено військовополонених, це було буквально через 2-3 дні після їхнього перевезення в Оленівку, - наголосив він.

Власенко додав, що візит був коротким та не повністю відповідав чинним вимогам МКЧХ.

- Він не був згідно з усіма нашими правилами, коли ми маємо можливість подивитися всі приміщення, якими користуються військовополонені, поговорити з ними без свідків. Мета цього візиту була просто привезти туди питну воду, щоб забезпечити найнеобхіднішим на перший час, - пояснив він.

Речник Комітету також повідомив, що Червоний Хрест на даний час має доступ до деяких військовополонених. Комітет намагається тримати на контролі й ситуацію з полоненими в Оленівці.

- Що стосується Оленівки, ми, звичайно, хотіли побачити цих людей. З приводу цього ведемо переговори. І в принципі, таким каменем спотикання є те, що ми хотіли побачити людей. Для нас важливо потрапити саме в місце, де вони знаходилися. Ми хотіли побачити людей, які там були, - сказав Власенко.

За його словами, полонені в Оленівці розподіляються на три категорії:

  • поранені, люди, які переміщені в медичні установи  - їм надається лікарняна допомога;
  • люди, які не постраждали внаслідок цієї трагедії 29 липня;
  • тіла загиблих людей, які Червоний Хрест також хотів би побачити.

Він додав, що МКЧХ має фахівців судово-медичної експертизи, які могли б проаналізувати причини трагедії 29 липня.

РФ обстріляла ізолятор в Оленівці на території так званої «ДНР» вночі 29 липня. Країна-агресор відразу заявила, що удар нанесли ЗСУ. Генштаб спростував фейк, пояснивши, що злочин був здійснений Росією для того, щоб приховати свої воєнні злочини. За словами засновника і першого командира полку "Азов" Андрія Білецького, напередодні перед ударом росіяни навмисно перевели полонений до окремої будівлі. 

За даними звіту американського Інституту вивчення війни (ISW), відповідальність за масове вбивство "азовців" у колонії лежить на Росії.   Такого ж висновку прийшли експерти CNN.