Завантажити ще

Голова Пентагону пообіцяв військову підтримку Латвії у разі нападу Росії

Голова Пентагону пообіцяв військову підтримку Латвії у разі нападу Росії
Фото: REUTERS

США проводитимуть більше військових навчань з балтійськими країнами, оскільки зберігається загроза нападу з боку Росії. Про це заявив очільник Пентагону Ллойд Остін під час візиту до Латвії. Він також зазначив, що війна в Україні суттєво виснажила російську армію й обмежила її можливості проводити наступальні дії в Латвії, передає AP News.

- Вашингтон може ввести більше американських військ, якщо це необхідно, щоб зміцнити регіон проти будь-якої можливої ​​загрози з боку Росії. Плани щодо безперервної ротації сил у Балтії, ймовірно, включатимуть залучення військ з бригад США в Румунії та інших частинах Європи, але ми також можемо залучити сили зі Сполучених Штатів. Сполучені Штати зобов'язані допомогти регіону захистити себе, - сказав Остін.

Міністр оборони Латвії Артис Пабрікс назвав Латвію "лакмусовим тестом для військових амбіцій Росії". Серед пріоритетів оборони латвійських територій міністр оборони визначив протиповітряну оборону та захист узбережжя. Він зазначив, що загроза використання Білорусі для нападів залишається.

- Білорусь втрачає суверенітет. З точки зору нашої безпеки і війська, і це показують напади з території Білорусі на Україну, Білорусь є частиною країни-агресора, і з цієї точки зору до неї треба так і ставитись. Білорусь не є незалежною країною, - заявив міністр оборони Латвії.

Очільники оборонних відомств заявили, що результатом російського вторгнення має бути програш Росії та перемога України, і запевнили у подальшій підтримці нашої держави.

Остін став першим міністром оборони США, який відвідав Латвію з 1995 року. Під час свого візиту до Латвії 9-10 серпня Остін зустрівся з посадовцями країни, подякував уряду країни за підтримку України та розміщення у себе американських військових на ротаційній основі.