Завантажити ще

Синоптик: Антициклон принесе в Україну спеку до 36 градусів

Синоптик: Антициклон принесе в Україну спеку до 36 градусів
Фото: Максим Войтенко

Пройде із заходу на схід

Спека до 40 градусів накриває Європу. Особливо страждають жителі південних країн – Португалії, Іспанії, Італії, хоча пані погода не менш щедро нагородила градусами й звичних до прохолоди мешканців Туманного Альбіону, а також Німеччини, Франції та інших країн Європи. Слідом за ними літня спека обіцяє відвідати й українців.

Як розповіла «КП в Україні» в.о. начальника відділу метеопрогнозів Львівського регіонального центру з гідрометеорології Олена Смалюх, нам варто готуватись до підвищення температури до +36 градусів тепла. Єдине, чим доводиться втішатись, – такі спекотні періоди короткострокові. Найспекотніше буде на заході та півдні України, а от у східних та північних областях сонце не так смажитиме.

– Зараз ми знаходимося під впливом прохолоднішої східної частини антициклону, а Франція, Португалія, Іспанія, де найактивніша спекотна хвиля тепла, – під західною, – зазначає «КП в Україні» Олена Смалюх. - Поступово цей антициклон зміщуватиметься на схід і нестиме цю спекотну хвилю до нас.

На щастя, найспекотніша частина антициклону дійде до України не в повній силі, частину градусів розгубить дорогою. Тож +40 на термометрах у нас не буде.

Підвищуватись температура в Україні почне вже з вівторка, 19 липня.

– Максимальна температура очікується на Закарпатті – у найближчі три дні вона підніметься до +33…+35, – зазначають «КП в Україні» в Укргідрометцентрі.

В інших західних областях у вівторок та середу стовпчики термометрів покажуть +27…+32 градуси.

Пік спеки очікуємо 22 та 23 липня – тоді повітря може розжаритися до +31…+36. Поступово така погода із заходу дійде до центру та півдня. У східних областях буде прохолодніше – до +25…+30.

Найхолодніше – на північному сході

Найпрохолоднішими в ці дні будуть Харківська, Луганська та Донецька області – тут стовпчики термометрів не піднімуться вище за +26 градусів.

– Зараз над Росією навис циклон – Москву заливає дощами, – пояснюють синоптики. – Ось він і приносить прохолодні маси із півночі на схід України. На північному сході у нас буде +25 і трохи вище.

Розжаривши південний захід, теплі повітряні маси рушать далі. У Вінниці, Черкасах найближчими днями очікується +31…+36 градусів. Не набагато менше буде у Кіровоградській, Полтавській областях. Після цього антициклон продовжить свій шлях на схід, де також підніме температуру.

– До останнього тижня липня вся територія країни прогріється від +25 до +30, – продовжують синоптики. – До кінця місяця спека дійде до Миколаєва, Херсона, Запоріжжя та крайнього сходу країни.

За даними світових центрів погоди, у серпні очікується температура вище за норму на півтора-два градуси. Це не багато. Але є можливість, що опадів буде недостатньо.

З 24 липня спеку зіб'ють дощі

Прохолода прийде вже цими вихідними. На заході почнуть збиратись хмари, і може падати дощ, який зіб'є температуру. Також можливі короткочасні грозові дощі – не всією територією, але місцями вони будуть – і дуже інтенсивні.

– Антициклон має термін своєї дії, і якщо він уже пройшов, то слідом йде циклон, який несе прохолоду, – пояснює Олена Смалюх. – Буде хмарно із проясненнями, є ймовірність випадання короткочасних грозових дощів на заході країни. Та ж погода, що на заході, за кілька днів очікується по всій країні.

25-26 липня температура опуститься до +20...+25 градусів тепла. А ще через день знову прийде нова тепла хвиля –  знову встановляться спекотні +27…+32.