Дитинча кулана народилося в Тарутинському степу Одеської області. Це перше поповнення у цьому виді тварин за останні кілька сотень років. Про це пише " УНІАН ".
- Сталося диво. У групі куланів, випущеної в дику природу Тарутинського степу восени минулого року, народилося маля, - повідомили у природоохоронній організації Rewilding Ukraine.
Як зазначено в повідомленні, восени 2021 року групу куланів, яка прибула до Тарутинського степу з біосферного заповідника "Асканія Нова", випустили з акліматизаційного вольєру в дику природу. Тварини перезимували на волі без втручання та підтримки людини.
– Досі в Україні у наближених до природних умов кулани жили на косі Бірючий острів, на великих огороджених ділянках степу у заповіднику "Асканія-Нова" та у природному парку "Беремицьке". Ми не знали, як поведуться тварини на волі. Тому обрали рейнджерів із місцевих жителів, які мають наглядати за куланами, – розповів виконавчий директор Rewilding Ukraine Михайло Нестеренко.
В організації зазначають, що за останні кілька сотень років це перший випадок народження кулана у Тарутинському степу. Фахівці сподіваються, що цей вид тварин зможуть розмножуватись і далі на цій території.
Групу з 20 куланів було доставлено до Тарутинського степу в травні 2020 року - 8 самців і 12 самок. Спочатку адаптації тварини перебували у вольєрах, пізніше їх випустили на природу. За останні два роки частина куланів загинула внаслідок паразитних захворювань, а також окремою загрозою для тварин є активне використання агрохімікатів, які потрапляють на степові ділянки та воду під час обробки полів.