Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
28 березня
Завантажити ще

Прихистити дитину на воєнний час запропонували більше 21 тисяча українців

Прихистити дитину на воєнний час запропонували більше 21 тисяча українців
Фото: GLEB GARANICH/REUTERS

За програмою «Дитина не сама» спеціальне навчання пройшли понад 1 000 українців. Вони готові прийняти у свою сім’ю дитину під час війни, яка з різних причин залишилась без піклування дорослих. Як повідомили у прес-службі Мінсоцполітики, всього ж про готовність надати прихисток дітям через Telegram-бот @dytyna_ne_sama_bot заявили понад 21 000 людей. 

За словами радниці - уповноваженої президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ї Герасимчук, ті, кому ще не зателефонували, повинні продовжувати чекати - служби у справах дітей «мають доступ до списку сімей та будуть звертатись до них, коли з’явиться необхідність тимчасового влаштування дитини».

На даний час програма “Дитина не сама” триває. Нові сесії для навчання відібраних сімей заплановані на початок липня. Під час онлайн-навчання психологи, педагоги, методисти та фахівці з соціальної роботи розповідають, як сім’ї підготуватись до прийому дитини, діляться інструментами адаптації, особливостями догляду та виховання тимчасово влаштованих дітей.

За підсумками першого етапу навчання й у співпраці із місцевими службами, уже є 6 успішних історій тимчасового прихистку дітей. Так, родина сімейного лікаря Тетяни із Черкащини прихистила 7-річного хлопчика із аутизмом. Його забрали із медзакладу, де той перебував.

- Коли я побачила по телевізору сюжет про дитину, яку евакуювали за кордон, то усвідомила, що під час війни буде багато таких малят, котрі потребуватимуть прихистку. Дізналася про чат-бот “Дитина не сама”, зареєструвалася. А потім мені зателефонували, - розповідає Тетяна.

Хлопчик був у Тетяни та її чоловіка кілька днів, а потім знайшлися його рідні та забрали додому. Фахівці наголошують: така практика дає можливість влаштувати дитину у найприродніше для її розвитку середовище - сім'ю. А значить - запобігти потраплянню до інтернатного закладу і ще більшому травмуванню.

За умовами тимчасового влаштування, дитина у родині може залишатися до завершення воєнного стану або до моменту, коли знайдуться її родичі чи батьки. Якщо ж рідних у хлопчика чи дівчинки немає - саме та сім’я, де дитина жила тимчасово, отримує першочергове право на усиновлення чи опіку.

За кожною дитиною, яку тимчасово влаштували у родину, буде закріплено соціального працівника. Його задача - переконатися, що дотримуються найкращі інтереси дитини, а також надавати необхідну підтримку та консультації родині.

 Мінсоцполітики планує звернутися до новоствореного переліку сімей, готових допомогти дітям в  майбутньому - коли буде повноцінно відновлена можливість влаштовувати дітей до всіх сімейних форм виховання. У тому числі йдеться про влаштування дітей з понад 90 тисяч тих, які і до війни перебували в інституційних формах виховання.

Новини по темі: Діти усиновлення