21 листопада
Завантажити ще

Глава космічного агентства обіцяв відзвітувати про роботу супутника "Січ-2-30" після війни

Глава космічного агентства обіцяв відзвітувати про роботу супутника
Фото: facebook.com/volodymyrtaftay

Частина підприємств, які брали участь у створенні супутника "Січ-2-30", знаходяться на прифронтових територіях. Щойно вони зможуть повноцінно працювати, Державне космічне агентство дасть звіт про діяльність апарату. Про це в інтерв'ю УНІАН заявив голова агенції Володимир Тафтай.

- На жаль, частина підприємств, які брали участь у створенні апарату, знаходяться на прифронтових територіях, деякі з них більшу частину часу не працювали, деякі з них лише зараз намагаються відновити свою роботу. Тому ми змушені були частково призупинити роботи з льотних випробувань, і було прийнято рішення про їхнє продовження до закінчення бойових дій. Як тільки-но підприємства зможуть повноцінно функціонувати, ми завершимо цю роботу і дамо повний звіт за результатами діяльності супутника, - сказав він.

Тафтай заявив, що, незважаючи на напад Росії, триває реалізація проектів з NASA та підготовка проекту "Циклон-4" із Канадою. Також агентство веде переговори з приватними компаніями, зокрема зі SpaceX Ілона Маска.

ДКА сподівається отримати статус спостерігача Європейського космічного агентства, а після цього – статус повноцінного члена ЄКА.

- Ми дуже наполегливо працюємо, щоб уже цього року набути статусу спостерігача. Я сподіваюся, що ми отримаємо його найближчими місяцями, - заявив глава космічного агентства.

Сьогодні основна робота ДКА – оцінка збитків та пошкоджень за допомогою космічних засобів та супутникових даних.

12 квітня Володимир Тафтай повідомив в інтерв'ю "Укрінформу", що супутник "Січ-2-30" проходить льотні випробування, які затримуються через розв'язану Росією війну. Вони вже мали завершитися, але були подовжені, бо воєнний стан вплинув на функціонування підприємств Харкова та проведення робіт із супутником.

13 січня ракета-носій Falcon 9 від SpaceX вивела на орбіту 104 супутники, зокрема український «Січ-2-30». 23 січня колишній позаштатний радник голови Державного космічного агентства Андрій Колесник повідомив, що із супутником "Січ-2-30" немає сталого зв'язку. Апарат не був ідентифікований, хоча за угодою між Україною та США його мали занести до бази. 17 лютого нардеп Роман Грищук повідомив, що із супутником «Січ-2-30» встановили стабільний зв'язок. Український супутник відображається на візуалізації як Sich-2-30 (Sich-2-1).

Космічний апарат розробило та виготовило конструкторське бюро "Південне" (Дніпро) разом із підприємствами з Харкова, Запоріжжя, Києва, Львова. На створення супутника "Січ-2-30" з 2015-го по 2021 рік витратили майже 130 млн грн.

Новини по темі: Космос супутник