Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Повістки, українізація вулиць, астропрогноз, безробіття та психологічні розлади: Топ-7 матеріалів тижня

Повістки, українізація вулиць, астропрогноз, безробіття та психологічні розлади: Топ-7 матеріалів тижня
Фото: Фото: Українська служба інформації

На вихідних ми вам приготували інтерв'ю з піаністом Євгеном Хмарою – про концерти за кордоном і очікування поповнення в сім'ї (неділя, 11-30). Поговорили з трьома іноземцями, які залишилися в Україні, щоби підтримати нас своєю працею (неділя, 13-00). Які варіанти модульних будинків (включаючи залізничні вагони) пропонують тим, хто залишився без даху над головою (субота, 13-00). А також корисні матеріали: що буде з опалювальним сезоном 2022/2023 (субота, 17-00), обов'язкові медобстеження, які потрібно пройти попри війну (неділя, 12-00).

І як же без чергового випуску військово-польового гумору – цього разу більшість жартів про візит Макрона, Шульца та Драгі (субота, 15-00).

У рубриці «Політика»

Історик Павло Гай-Нижник: Продумана дерусифікація має завершитись через рік, інакше може початися хаос та вандалізм

Схоже, що спроба російської орди «денацифікувати» українців призвела до зворотного ефекту. В Україні масово під знесення пішли пам'ятники російським письменникам та поетам (давно пора – ред.), перейменовуються вулиці, вирішують, що робити з книгами російських письменників у бібліотеках. Але тут теж важливо не перегнути палку і не виплеснути разом з водою немовля. Для цього при Міністерстві культури та інформаційної політики створено Експертну раду з дерусифікації, декомунізації та деколонізації.

Чим конкретно займатиметься ця організація «КП в Україні», поговорила із заступником директора Науково-дослідного інституту українознавства Міносвіти істориком Павлом Гай-Нижником.

У рубриці «Економіка»

Ринок праці в Україні: настав час повертатися до роботи, але роботи немає

Скільки людей внаслідок російського військового вторгнення втратили роботу фахівці зараз навіть не підраховують. Лише кажуть, що далі буде лише гірше. Але при цьому додають, що держава має можливість забезпечити людей зайнятістю, щоб дати їм заробити на життя. Розбираємо тенденції на сучасному ринку праці.

У рубриці «Суспільство»

Минулої неділі поліція з військовими прийшли на пляж Одеси, щоб карати повістками порушників заборони купатися. Фото: Українська служба інформації

Минулої неділі поліція з військовими прийшли на пляж Одеси, щоб карати повістками порушників заборони купатися. Фото: Українська служба інформації

Якщо повістки вручають як покарання, потрібно повернути штрафбати – думка військових

Все частіше ми чуємо, що повістки у військкомат вручають усіляким порушникам: то за секс на пляжі, то за порушення ДТП, то за розпиття алкоголю – тощо. Українці розділилися на два табори: хто каже, що це не за законом, хто вимагає ще жорсткіших покарань

А багатьох наших бійців обурює, що честь захищати Батьківщину використовують як пугало чи виправну установу. Обговорили всі нюанси цього гострого питання із військовими експертами.

Психологічні стани під час війни: як визначити та як боротися

Навіть якщо ми безпосередньо не зіткнулися з воєнними діями, війна все одно впливає на нашу психіку. Адже багато українців були в окупації, під обстрілами, змушені були емігрувати та втрачати близьких…

МОЗ підрахувало, що вже зараз потребує психологічної допомоги 60% громадян України, і ця цифра тільки зростатиме.

Тривожні розлади, ПТСР, депресії, синдром відкладеного життя, емоційне вигоряння, самозвинувачення, травматичний стрес - вчимося розпізнавати симптоми та надавати собі та близьким долікарську допомогу.

Зараз у SzkoUA навчається близько 250 дітей. Фото: facebook.com/SzkoUA

Зараз у SzkoUA навчається близько 250 дітей. Фото: facebook.com/SzkoUA

Як працює українська школа у Польщі: розповідає заступник директора Антоніна Михайловська

Навчання за кордоном у місцевих школах – великий стрес для дітей. Багато батьків тому залишають дітей на дистанційному навчанні в українській школі. Але є вихід. У Польщі, куди за час повномасштабного вторгнення поїхало найбільше наших співвітчизників, працюють українські школи, де викладачі – українці, а діти навчаються за українською програмою. Як це влаштовано, як потрапити туди школяру і чому вирішили продовжити роботу школи ще на рік розповідає заступник директора першої української школи у Варшаві.

Астролог: Осінь буде відносно спокійною, а 2025 року Росії загрожує внутрішня війна

Напередодні 2022 року астролог Людмила Халанська попереджала, що рік буде дуже непростим. Аналізуючи зірки на 2-у половину 2022 року, астролог знову не знаходить особливо радісних новин. Осінь буде складною, але відносно спокійною. Втім, є пророцтво і про те, коли ж в Україні настане переломний момент і все почне налагоджуватися.

Дієтолог Євгенія Розум: Літня їжа має позитивний психологічний ефект

Поговорили з фахівцем про те, як за допомогою овочів та фруктів повернути смак до життя чи хоча б до їжі. Як зелень (у сенсі, пряні трави та овочі) допоможуть зняти стрес. Як правильно їсти сезонні ягоди. І, головне, скільки можна їсти, щоби не нашкодити.