Дружина українського лідера Олена Зеленська висловила подяку ізраїльським фахівцям із психічного здоров'я, які навчатимуть українських психологів та психотерапевтів долати військові травми і втрати. Про це Зеленська написала у соцмережах.
- Не дозволяйте травмі позбавити вас того, ким ви є, – девіз Ізраїльського центру травм та стійкості NATAL. Це унікальна організація унікальної країни. Країни, яка постійно переживає ворожі атаки, роками завойовуючи право на існування, але навчилася жити попри все. Вже понад 20 років центр існує для того, щоб долати психологічні наслідки війни і тероризму. З його фахівцями завжди можна зв'язатися за номером гарячої лінії, вони приїжджають додому і завжди на зв'язку. Тепер ці спеціалісти – з Україною, - наголосила Зеленська.
Вона нагадала, що нещодавно спілкувалася з першою леді Ізраїлю Міхаль Герцог та розповіла їй про Національну програму психічного здоров'я та психосоціальної підтримки, попросивши поділитися досвідом.
- І ось експерти NATAL починають навчати українських психологів та психотерапевтів долати травму від російського вторгнення. 25 наших фахівців зможуть отримати поглиблений досвід у самому центрі NATAL – незабаром вони вирушать до Ізраїлю на навчання. Ми обрали спеціалістів із різних міністерств, щоб потім, повернувшись, вони могли поділитися знаннями з колегами. Найширше будуть представлені міністерства, які наразі мають найбільший запит на обробку травматичного досвіду, – МОЗ, Міноборони та МВС, - наголосила Зеленська.
Крім того, незабаром фахівці тісно співпрацюватимуть з Ізраїлем і в інших напрямках. Понад тисячу українських психотерапевтів та психологів з різних регіонів, зокрема з Києва, Львова, Чернівців, Дніпра, Тернополя, Харкова, Вінниці, Кропивницького, Луцька, Одеси, вже прослухали лекції ізраїльських колег на онлайн-конференції IsraelMedDay, і це лише початок.
- Такі заходи будуть проводитися на постійній основі, а завдяки налагодженому зворотному зв'язку наші фахівці зможуть робити запити на теми, що їх цікавлять, - повідомила перша леді.
Зеленська висловила подяку Михаль та всім ізраїльським професіоналам із психічного здоров'я, які, не зволікаючи, приєдналися до роботи з українськими спеціалістами. Також вона подякувала Посольству України в Ізраїлі за активну позицію та підтримку у переговорних процесах. Це важливий внесок не лише у перемогу, але й у післявоєнне відродження України, зауважила перша леді.
Раніше в МОЗ розповіли, що психологічної допомоги через вторгнення Росії потребують 60% українців.