Психологічної допомоги через вторгнення Росії потребують 60% українців. Підрахунки Міністерства охорони здоров'я озвучили на першому засіданні робочої групи Національної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.
"За даними МОЗ, психологічні наслідки війни (посттравматичний стресовий розлад, ПТСР) позначатимуться на психічному стані українців щонайменше сім-десять років. Це загрожує збільшенням кількості психічних порушень, зокрема у дітей, випадків алкогольної залежності та залежності від психоактивних речовин, проблем у сім’ях, розлучень, а також економічними втратами через зростання числа громадян, які не зможуть повноцінно працювати", - йдеться на сайті президента.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко сказав, що кількість людей, які відчуватимуть наслідки для свого психічного здоров'я, зростатиме щодня.
- Навіть на тих, хто зміг стійко пережити перші місяці війни, чекає ментальне виснаження, адже звикання до постійного перебування в умовах війни також може мати негативний вплив на психічне здоров’я. Перебуваючи в осередку подій, люди зазнають безпосередніх психічних травм, стаючи свідками насильства. Ті, хто покинув країну чи переїхав до більш безпечних регіонів, не здатні повністю дистанціюватися від подій, що стосуються близьких людей чи рідних домівок, - пояснив він.
Надати Україні фахівців та методики погодилися США, Польща та Бельгія. Фахівці ВООЗ розроблять модель надання допомоги. У планах – навчити сімейних лікарів та соціальних працівників навичок психологічної підтримки.
Наприкінці травня Олена Зеленська на 75-й сесії ВООЗ розповіла про синдром бомбосховища, що з'явився у жителів Харкова.