21 грудня
Завантажити ще

Що буде з курсом долара, долі ув'язнених в окупації та пологи у Польщі: Топ-6 матеріалів тижня

Що буде з курсом долара, долі ув'язнених в окупації та пологи у Польщі: Топ-6 матеріалів тижня
Фото: Андрій Грабовський

Наш щотижневий дайджест найкращих статей, які ви могли пропустити у метушні буднів.

На вихідні "КП в Україні" знову приготувала багато цікавого. Вже традиційні нові випуски військово-польового гумору та розвінчання російських фейків (у неділю, о 10-30). У суботу українці, які виїхали за кордон, розкажуть, як приймають переселенців у Франції, а в неділю – про життя в Японії.

Також підготували для вас зустріч із Єгором Крутоголововим (субота, 13-00). Розібралися у скандалі з продажем гуманітарки в «Епіцентрі» та дізнавалися у еколога, чому Азовському морю загрожує загибель.

А поки що найважливіше за минулий тиждень:

У рубриці «Економіка»

Гривню готуються відправити у «вільне плавання»: 6 актуальних питань про курс долара

Нацбанк із 21 травня скасував обмеження курсу продажу валюти для банків. Раніше курс не мав відхилятися від офіційного більш ніж на 10%. А ще в НБУ кажуть, не виключено, що запровадять «плаваючий курс». Експерти пророкують зростання долара до 45 грн, причому з великою різницею між купівлею та продажем.

Навіщо НБУ йде на такі непопулярні рішення і як це позначиться на цінах - розбиралися з фахівцями.

Це якась ганьба: міністр фінансів пообіцяв підняти податки та урізати виплати

Ціни в Україні зростають, зарплати урізають, не виплачують, а хтось лишився без роботи. Бізнесу працювати все складніше, економіка у жахливому стані. Плюс ще дамокловим мечем над нами висять міжнародні кредити. І ось кредитори вирішили піти нам назустріч і списати деякі борги. Проте міністр фінансів Сергій Марченко гордо відмахнувся від цієї щедрої пропозиції, мовляв, самі виплатимо. А якщо для цього доведеться підняти податки, зменшити соціальні виплати – що ж. Разом з економістами з'ясовували логіку цих заяв і чи може фінансовий зашморг витягнути українську економіку.

У рубриці «Суспільство»

Правозахисники: Багато ув'язнених просилися на фронт, але опинилися в окупації

На окупованих територіях та під обстрілами залишаються українці, які засуджені на відбуття покарань. Але не на окупацію чи смерть під бомбами. Адже вони не мають можливості евакуюватися чи захищати країну. Правозахисники б'ють на сполох, бо доля багатьох із цих людей невідома. Мін'юст евакуював лише 10 установ виконання покарань. А як решта? Співробітникам дозволили не виходити на роботу, але як вони можуть залишити ув'язнених умирати з голоду?

Разом із правозахисниками розбиралися, чому ув'язнених кинули напризволяще і як можна було б їх врятувати.

Пологи в Польщі: біженки з України народжують безплатно. А ще там немає хамства

Про те, як влаштовуються українці, які евакуювалися за кордон, ми неодноразово писали. Життя продовжується і народження дитини – одна з частин цього життя. Єлизавета та Мирослава поїхали до Польщі глибоко вагітними та народжувати їм довелося вже закордоном. Обидві матусі народжували у державних лікарнях, безкоштовно. Про те, як ставиться персонал до наших породіллів, чим годують, які обстеження проводять, а також порівняли умови у польських пологових будинках з українськими.

До речі, «швидка» по породіллю не приїде.

У рубриці "Шоу-біз"

Олександр Ксенофонтов: Якщо ситуація з безпекою не зміниться, «Євробачення» може бути у Польщі чи Великій Британії

Після перемоги гурту Калуш на «Євробаченні», головне питання звучало так – а де ми проводитимемо конкурс у 2023 році? Адже для «Євробачення» обов'язково потрібний концертний майданчик – і обов'язково у безпечному місці. Про те, як домогтися проведення фестивалю в нашій країні, скільки для цього потрібно грошей і де і взяти, поговорили з музикантом, продюсером Руслани Олександром Ксенофонтовим, членом оргкомітету «Євробачення» у 2005 та 2017 роках, головою національного журі 2016 року.

І, звісно, розбиралися, як вийшло, що від України Польща отримала 0 балів.

У рубриці «Політика»

Евакуація військових із «Азовсталі»: відповіді на головні питання

Евакуація поранених захисників «Азовсталі» - питання, яке постійно порушувалося і в міжнародних організаціях, і на мітингах, і навіть на зустрічі з Папою Римським. Нарешті лід рушив і після евакуації цивільних, що ховалися на території заводу, вдалося вивезти і військових. Величезна ложка дьогтю – їх повезли на непідконтрольні території та перевірити, чи надають їм медичну допомогу та як із ними поводяться, вкрай складно.

Але можливо наших воїнів можна повернути в Україну шляхом обміну на російських військовополонених.