Завантажити ще

Повернення до Харкова з мирної Німеччини, права та обов'язки Тероборони, південнокорейський шлях розвитку для України: Топ-5 матеріалів тижня

Повернення до Харкова з мирної Німеччини, права та обов'язки Тероборони, південнокорейський шлях розвитку для України: Топ-5 матеріалів тижня
Фото: Прилепа Александр/УНИАН

Зібрали для вас важливі та цікаві матеріали «КП в Україні», які ви могли пропустити цього тижня з 26 березня до 1 квітня.

А у вихідні вийдуть нові корисні та інформативні тексти. Зокрема, військовий експерт розповідає, чому нашій армії заважає Дніпро та як нам воювати на Чорному морі. Мами, які відвезли дітей за кордон, розповідають, як відбувається навчання у Польщі, Бельгії, Чехії та Швейцарії. Психолог радить, як зберегти сім'ю у морально нестерпних умовах війни. Донеччани діляться досвідом, як зберегти квартиру, їдучи в евакуацію. І багато іншого.

Директор школи, що повернулася до Харкова: Наступного дня скликала колег на суботник – настав час упорядковувати школу

Директор харківської школи №26 Олена Золотоверха, хоч і поїхала на початку війни до безпечної Німеччини, але на чужій, нехай і мирній землі, почувала себе не у своїй тарілці. Тому залишила закордоном доньку і онучок, а сама повернулася до пораненого, але не здається Харкова. Благо, 26 школа вціліла і стала притулком для тих, хто втратив житло. Олена каже, що не героїня – просто любить свою країну та хоче зробити для неї все, що зможе.

Боєць тероборони: Полювання на відьом – є, це правда

Народні дружини організовувалися терміново, тому не все поки що йде гладко і на місцях зустрічаються перегини: крім захисту міст, допомоги волонтерам та евакуації, тероборонівці іноді беруть на себе надто великі повноваження. Які права та обов'язки у ТрО, як правильно поводитися на блокпостах – знаємося з експертами та бійцями тероборони.

Фото: Особистий архів Анастасії Даугуле

Фото: Особистий архів Анастасії Даугуле

Анастасія Даугуле: Якщо всі поїдуть – що залишиться? Тому залишаюся захищати цінності добра на своїй ділянці

Популярна телеведуча «Інтера» сьогодні, як і колеги з інших каналів, вже більше місяця веде цілодобовий марафон «Єдині новини». «КП» в Україні» поговорило з Настею про те, як випускати новини в режимі нон-стоп та перестати конкурувати на медіаринку, що дає їй сили на цю виснажливу роботу та про те, що вона мріє зробити після нашої перемоги.

Протоієрей Георгій Гуляєв: На війні Церква втішає, ховає загиблих та звільняє полонених

З перших днів війни Церква не залишилася осторонь і піклується про своїх парафіян – чи то мирні жителі, чи воїни. Але людей помалу мучать питання – чи не стала війна покаранням за наші гріхи? І чи не антихрист, пророкований Біблією, Путін. А ще багато хто перед смертельною небезпекою хоче хреститися, щоб стати ближче до Бога. Оптимістичне інтерв'ю керівника молодіжного відділу Херсонської єпархії УПЦ протоієрея Георгія Гуляєва про таємні, але важливі для світу дії Церкви та про те, як знайти розраду в божій мудрості.

Економіст Олексій Кущ: Україна може й має процвітати. Південна Корея вийшла – вийде і в нас

Останнім часом у прогнозах про майбутнє України та Росії все частіше звучить думка, що ми розвиватимемося, як Південна Корея, а РФ закриє межі як у Північній. Що призвело до Південної Кореї до економічного дива і чи можливий цей шлях у нас. А також про те, якими ще могли б бути шляхи розвитку України, розповідає аналітик Олексій Кущ.