31 березня
Завантажити ще

Прошу назвати її королевою Каміллою

Прошу назвати її королевою Каміллою
Фото: Brett PARKER/Global Look Press

У 70-ті роковини сходження на престол Єлизавета II у своєму зверненні до нації оголосила, що в той момент, коли принц Чарльз зійде на трон, його дружина Камілла Паркер-Боулз має отримати титул королеви-консорт. У майбутньому цей титул має переходити всім дружинам англійських монархів.

«Я залишаюся назавжди вдячною та зобов’язаною вам за відданість і прихильність, які ви продовжуєте мені дарувати. Я знаю, свого часу, коли мій син Чарльз стане королем, ви надасте йому та його дружині Каміллі ту саму підтримку, яку надали мені. І коли цей час прийде, я щиро бажаю, щоб Камілла продовжила нести свою вірну службу як королева-консорт», - йдеться у зверненні Єлизавети II.

Принцеса-консорт

Статус Камілли Паркер-Боулз довго залишався невизначеним у разі сходження на трон принца Чарльза. У 2005 році, після другого одруження наслідного принца, Букінгемський палац оголосив, що герцогиня Корнуольська отримає титул принцеси-консорт (вперше у британській історії). Мабуть, у той момент таке рішення було прийнято під тиском громадської думки: спогади про принцесу Діану були ще свіжі, а роман Камілли та Чарльза сприймався вкрай негативно у всьому світі.

Але більш як за 15 років ситуація змінилася. Чарльз та Камілла день у день працювали над своїм іміджем, займаючись благодійністю, здійснюючи офіційні візити до інших країн.

Улюблениця Єлизавети

За даними британської преси, Єлизавета II хотіла оголосити про зміну майбутнього титулу Камілли ще 2019 року. Прихильність королеви герцогиня Корнуольська заслужила своєї важкої роботою. У червні 2016 року вона отримала звання таємного радника, а місяць тому була удостоєна ордена Підв’язки, найвищого лицарського ордена Британії.

- У герцогині та королеви добрі стосунки. Її величність визнає все, що зробила Камілла, і, зокрема, високо цінує позитивний вплив, який вона надає Чарльзу, - зазначає джерело в Букінгемському палаці.

Консорт є чоловіком/дружиною чинного монарха і не має права на правління. При цьому він або вона можуть займатися громадською та благодійною діяльністю. Не лише жінки в англійській історії були консортами. Цих титулів удостоїлися принц Альберт, чоловік королеви Вікторії, і принц Філіп, чоловік Єлизавети II.

З першого погляду

На шляху до спільного щастя принц Чарльз та Камілла Паркер-Боулз подолали багато випробувань. Перша їхня зустріч відбулася під час однієї з ігор у поло у 1970 році. Спадкоємцю було 22, їй - 23. Газети писали, що Камілла Шанд перша підійшла до принца.

- Моя прапрабабуся була коханкою вашого прапрапрадіда. Схоже, у нас багато спільного, - заявила вона без жодного сорому.

Він закохався у неї з першого погляду. Королівські біографи стверджували, що його підкорила її посмішка і що вона сміялася з тих дурниць, які смішили і принца.

Їхній роман тривав рік. Проте, з погляду королівської сім’ї, Камілла не підходила Чарльзу. Букінгемський палац не влаштовувала її репутація вітряної леді, тому про заручини ніхто не заїкався.

Після повернення з восьмимісячної служби на флоті Чарльз дізнався, що Камілла заручена з лейтенантом Ендрю Паркер-Боулзом. Їхні стосунки до цього тривали шість років, і за цей час пара то розбігалася, то знову сходилася. У 1973 році Камілла та Ендрю одружилися. Чарльз вважав за краще не рвати стосунків із колишньою коханою, запропонувавши стати друзями.

Знімок зроблено у листопаді 1987-го: принц Чарльз на публіці свариться з принцесою Діаною. Через коханку? Фото: dpa/Global Look Press

Знімок зроблено у листопаді 1987-го: принц Чарльз на публіці свариться з принцесою Діаною. Через коханку? Фото: dpa/Global Look Press

Принцеса Уельська

Незважаючи на романи з іншими жінками та шлюб із принцесою Діаною, принцу вдалося зберегти свої почуття до Камілли Паркер-Боулз навіть через 30 років.

Її чоловік Ендрю Паркер-Боулз зраджував Каміллі з іншими жінками. Відносини між старими коханими спалахнули з новою силою після весілля Чарльза та Діани Спенсер. Подейкували, що Камілла зустрічалася з Діаною і схвалила її кандидатуру як супутницю принца. Але кохання між Каміллою і Чарльзом, що знову спалахнуло, фактично зруйнувало цей шлюб.

Після загибелі Діани в 1998 році принц Чарльз вперше з’явився на публіці разом з Каміллою. 2003-го Камілла переїхала до резиденції Чарльза, а через два роки пара нарешті одружилася. З поваги до Діани Камілла Паркер-Боулз обрала титул герцогині Корнуольської, хоч могла претендувати на титул принцеси Уельської.

Наближені кажуть, що після весілля Чарльз набув справжнього щастя.

- Камілла справила на нього чудовий вплив: вони разом подорожують, і він зараз щасливіший, розслабленіший, впевненіший, ніж будь-коли, - каже королівський біограф Пенні Джунор.

КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА

«Ніколи не скаржся, ніколи не пояснюй і рідко виступай публічно»

- Справжня Камілла - розумна, тепла, неймовірно адекватна та товариська особистість, яка може не тільки скласти приголомшливу компанію, а й змусити вас сміятися завдяки своїй дотепності, - зізнається британський журналіст Пірс Морган, знайомий із герцогинею Корнуольською понад 20 років. - Покійна королева-мати одного разу сказала, як стати популярною королівською особливістю: «Ніколи не скаржся, ніколи не пояснюй і рідко виступай публічно». Крім королеви, цю філософію найкраще уособлює саме Камілла. Вона зазнала шквалу образ, глузування та жорстокої критики в ЗМІ більше ніж будь-який інший член королівської сім’ї, після того як стало відомо про їхній роман з Чарльзом. Але при цьому вона ніколи не робила жодних публічних заяв із цього приводу.

На відміну від корисливих герцога і герцогині Сассекських (принц Гаррі та його дружина Меган Маркл. - Ред.), які нескінченно ниють, пред’являють позови, зображають із себе жертв, відмовляючись від королівських титулів заради грубої комерційної вигоди, Камілла піднялася над цим і зберегла свою гідність, чітко розуміючи важливість королівського обов’язку, але це багато говорить про її характер.