30 вересня
Завантажити ще

Дюймовочка-пауерліфтерша з Рівного: Мій зріст давно став моєю родзинкою

Дюймовочка-пауерліфтерша з Рівного: Мій зріст давно став моєю родзинкою
Фото: ФБ Оксани Гулевич

Через стреси довелося піти

Ця дівчина ще в дитинстві могла закритися в собі після численних образ однолітків, та й сьогодні виходити на вулицю лише за потребою – висловлювання деяких сучасних підлітків залишилися тими самими, що й 20 років тому. На них Оксана намагається не звертати уваги, хоча зізнається – іноді прикро до сліз.

Замість того, щоб змиритися з винесеним лікарями вердиктом «інвалідність другого ступеня», Оксана Гулевич вирішила: назвати людиною з обмеженими можливостями можна лише того, хто їх обмежує. І пішла у спорт, незважаючи на нестачу зросту та проблеми з ногами.

– Спочатку це була стрільба з лука, – згадує у розмові з «КП в Україні» Оксана Гулевич. - Мені було років 15-16. Сил не вистачало, щоб натягнути тятиву, і мені порадили піти на пауерліфтинг – трохи зміцнити м'язи. І мені там сподобалося більше.

На першому тренуванні Оксана підняла в жимі лежачи порожній гриф – 20 кг. Згодом вагу почала збільшувати, а через пару років піднімала вже більше 90 кг – ця цифра майже вдвічі перевищувала її вагу 48 кг.

Усього пауерліфтингу рівненська Дюймовочка віддала п'ять років. Постійні змагання вимотували – почалися проблеми із серцем. Пройшовши обстеження, Оксана почула: з постійними стресами настав час закінчувати.

– Підготовка до змагань була дуже хвилюючою, я завжди скидала вагу перед ними, згадує Оксана Гулевич . – Тоді був ще період, коли дуже довго не було чемпіонату України. І я все готувалася, переживала, чи вижму потрібну вагу, а змагання все переносили. Почало нити серце - і пішла до лікаря.

Оксана Гулевич: На тренуваннях я жала більше 90 кг, але на змаганнях беруть вагу менше - щоб вийшло гарно вижати

Хоча для фізичного здоров'я пауерліфтинг був лише на користь – підтримував і спину, і руки, постійний стрес давав своє – довелося прощатися із колегами.

На той час Оксана здобула титул майстра спорту України та виконала норматив майстра спорту міжнародного класу – вижала штангу вагою 73 кг на змаганнях. Але титул ще треба було підтвердити на міжнародних чемпіонатах – туди через побоювання за здоров'я дівчина вже не поїхала.

– На тренуваннях я жала більше 90 кг, але на змаганнях беруть вагу менше – щоб вийшло гарно вижати, без перекосів, щоб зарахували, пояснює Оксана Гулевич . - Мені не набрид пауерліфтинг, але я розуміла, що чим довше займатимуся, тим важче реалізуватиму себе у повсякденному житті, без спорту. Хоча спочатку дуже сумувала за тренуваннями, змаганнями, по людях - це все стало як частинка мене. Дуже не вистачало, але зараз я вже знайшла себе у тій сфері, у якій працюю – у репетиторстві. Я — викладач англійської мови. Прагну з кожним роком ставати все кращою у цьому.

Вдома сидіти Оксана не любить. Фото: ФБ Оксани Гулевич

Вдома сидіти Оксана не любить. Фото: ФБ Оксани Гулевич

Залишилися бокс та східні танці

Спорт не зник із життя Оксани – вона не любить сидіти вдома. Тож у вільний час ходить на бокс та на східні танці – і продовжує виступати.

- У боксі я вирішила відмовитися від змагань - вчитель із синцем під оком буде дивно виглядати, - продовжує Оксана Гулевич . - Займаюсь для себе. Раніше я дуже хотіла реалізовувати себе як спортсмен, тренувалася та йшла до цього. Але здоров'я – це найголовніше.

У боксі навантаження менше, та й немає постійних переживань щодо перемоги на чемпіонатах.

Наразі Оксана займається репетиторством англійської мови, але спорт не залишає. Фото: ФБ Оксани Гулевич

Наразі Оксана займається репетиторством англійської мови, але спорт не залишає. Фото: ФБ Оксани Гулевич

Взувається в дитячих магазинах

У житті маленький зріст Оксані майже не заважає - труднощі виникають тільки, якщо потрібно дістати щось з верхньої полиці в супермаркеті.

- А зазвичай так і відбувається - що мені потрібно, стоїть на вершині, - сміється наша співрозмовниця. - Тоді шукаю, хто б допоміг, чи йду до іншого магазину. Ще одна проблема – взуття. У мене 34-35-й розмір, взуватись можу тільки в дитячих магазинах. Але такі моделі мені не подобаються... Можу оббігати всі ринки та магазини і купити в результаті те, що підійде, вже не звертаючи уваги на вигляд. З верхнім одягом та сукнями проблем немає, штани вкорочую. А взагалі вважаю свій зріст родзинкою – якщо захочу бути вищою, можу надіти підбори, а якщо на низькому ходу, то я – як Дюймовочка. Це моя фішка.

У повсякденному житті Оксана віддає перевагу взуттю без підборів. Максимальний каблук, який одягає на свята, – 5-7 см.

А людей, які відпускають коментарі з приводу її зросту, намагається не помічати - все ж таки тих, хто підтримує, на її життєвому шляху зустрічається набагато більше.

Новини по темі: спорт пауерліфтинг