Завантажити ще

Детокс після новорічних свят: поради медиків

Детокс після новорічних свят: поради медиків
Фото: nastya_gepp/pixabay.com

Зміст

Детокс призводить до повного очищення організму від шкідливих речовин та шлаків за короткий час. Його рекомендують проводити після того, як усі свята закінчаться, адже від 14-денної програми відступати не можна.

Що таке детоксикація?

Детокс або детоксикація – це виведення з організмів шлаків і токсинів. Регулярне повноцінне очищення життєво необхідне людському організму, адже інтоксикація та наявність великої кількості шлаків перевантажують організм, порушуючи його роботу, негативно впливають на швидкість обміну речовин, через що, як правило, з часом у людини з'являється зайва вага та проблеми зі здоров'ям.

Особливо важливо очистити свій організм після свята, адже практично будь-яке свято – це переїдання, вживання великої кількості алкоголю та повна відсутність фізичної активності.

6 правил післяноворічного детоксу

1. Пийте воду

Вода одна із головних правил детокса. Вода не просто вгамовує спрагу, але й допомагає травленню та засвоєнню корисних речовин, регулює температуру тіла, вона необхідна для дихання та рухливості суглобів і, звичайно, виводить токсини з організму. Нестача води призведе до накопичення в крові сечової кислоти та вуглекислого газу - видаляються вони не тільки із сечею, а й під час дихання та потовиділення. Усі ці процеси неможливі без води. Для детоксу рекомендується вживати на день 3,5 літра води чоловікам та 2,5 літра жінкам.

Фото: ColiN00B/pixabay.com

Фото: ColiN00B/pixabay.com

2. Робіть смузі

Смузі - повноцінний, потужний і поживний прийом їжі. Він був придуманий серферами для швидкого насичення та тривалого енергетичного ефекту. Але смузі зовсім інакше засвоюється організмом, ніж тверда їжа, яка спочатку потрапляє в шлунок і лише за допомогою ферментів у кишечник. Смузі починає працювати одразу і (це ще один бонус) запускає правильне травлення.

3. Відмовитись від рутини

Якщо ви хочете повністю оновити свою повсякденність, почніть з однієї нової звички та поступово підключайте інші. Регулярність – краще, ніж перфекціонізм. Не варто намагатися ввести п'ять корисних звичок за раз: наприклад, не тільки ходити на пробіжку, але також відмовитися від кави, взятися за ранковий цифровий детокс і готувати овочеві смузі вранці. Чим більше ви примушуватимете себе, тим швидше ви здаєтеся. До того ж, ваша мета – зробити свій ранок приємним, а не змусити себе страждати. Чи не вдається робити зарядку? Почніть з п'ятихвилинної розминки, поступово збільшуючи навантаження.

4. Не лінитися

Про користь фізичної активності не знає лише лінивий. Вірніше, лінивий знає, але лінується. А ми лінуватися не будемо, адже фізичні вправи посилюють потовиділення (пам'ятаємо – це один із шляхів виведення токсинів), прискорюють метаболізм та зміцнюють імунітет. Не забувайте тільки, що наша мета – не надриватися на зло рекордам, а максимально допомогти організму звільнитися від отрут. Підійдуть йога, пілатес, шейпінг, та хоча б просто піші прогулянки та відомі всім з дитинства комплекси фіззарядки.

5. Відновити графік дня та режим харчування

Щоб досягти відчутного результату, потрібно ознайомитися з правилами дієти, що очищає, і слідувати їм. Такий режим харчування не підходить для повсякденного життя, оскільки разом із токсинами організм можуть залишити вітаміни та мікроелементи. Але за термін від 1 дня до тижня шкідливі речовини підуть, а самопочуття покращиться завдяки корисним речовинам, які містяться у продуктах харчування з дієтичного меню.

При цьому організму не буде завдано шкоди, адже запас корисних речовин легко заповнити, перейшовши на збалансоване здорове харчування після дієти, що очищає. Не варто забувати і про графік - спати потрібну кількість годин, лягати в ліжко не пізніше 22:00 без планшетів, смартфонів та інших пристроїв.

Фото: manbob86/pixabay.com

Фото: manbob86/pixabay.com

6. Більше гуляти на свіжому повітрі

Саме сон та фізична активність є помічниками для досягнення максимально ефективного результату. Середньостатистичній людині достатньо 7-8 годин сну на день, щоб організм відпочив. Що стосується фізичної активності, то лікарі радять гуляти пішки щодня щонайменше 30-40 хвилин.

Влітку з'являється маса можливостей тримати себе у формі, які недоступні в холодну пору року, велосипед, бадмінтон або прогулянка з собакою. Свіже повітря допомагає кожній клітині дихати, а метаболічні процеси протікають набагато активніше.

ДУМКА ЕКСПЕРТУ

- Основне завдання детоксу - оздоровлення організму, поліпшення функції всіх органів і систем, виведення токсинів, що накопичилися. Щоб максимально отримати цей ефект, необхідно впливати на організм на клітинному рівні. Для цього є програми медичного детоксу, які включають ще введення внутрішньовенних, внутрішньом'язових препаратів. Вони допомагатимуть печінці, ниркам, судинам працювати і виводити всі токсини з організму, - вважає рач-терапевт Людмила Бессараб у своєму відеоблозі на каналі YouTube.