Завантажити ще

Китайські вчені знайшли сліди води на Місяці

Китайські вчені знайшли сліди води на Місяці
Фото: pixabay.com

Група китайських дослідників виявила воду у зразку місячного ґрунту, який доставили на Землю автоматичною міжпланетною станцією "Чан'е-5" ще 2020 року. Про це пише Science Advances.

- Ми публікуємо аналіз результатів, заснованих на даних у спектрах відображення від 0.48 до 3.2 мікрометрів, отриманих апаратом, що спускається, зонда "Чан'е-5". За нашими підрахунками, у зразку місячного ґрунту міститься 120 мільйонних часток води, яка здебільшого з'явилася в ньому завдяки сонячному вітру, - розповіли вчені.

Вчені відзначили, що ґрунт був зібраний у північній частині області Океан Бур на Місяці.

Океан Бур - найбільше місячне море, розташоване в західній частині видимого боку Місяця. Довжина Океану Бур з півночі на південь становить 2500 км, а займана площа - 4 млн кв. км. Він має неправильну форму. Як і інші місячні моря, Океан Бур є рівниною, заповненою застиглою базальтовою лавою.

Наприкінці грудня Китай опублікував нові фотографії Червоної планети, які зробив зонд "Тяньвень-1", Апарат працює на Марсі з лютого 2021 року разом із марсоходом "Чжуронг". На кадрах можна розглянути як самі орбітальні апарати, так і поверхню планети.

Новини по темі: вчені Китай Луна