21 грудня
Завантажити ще

Буковель-2022: екстрим-атракціони, поїздки на собачих запрягах та пірнання під воду на всюдиході

Буковель-2022: екстрим-атракціони, поїздки на собачих запрягах та пірнання під воду на всюдиході
Фото: instagram.com/bukovel

Найкращий у Європі

Буковель є не тільки найпопулярнішим і відвідуваним гірськолижним курортом України, але й одним із найкращих у Європі. Вже в листопаді тут заброньовані практично всі місця на свята – нечасто комусь вдається зняти номер у готелі, якщо вмить виникла раптова ідея поїхати туди. Ім'я курорту дала однойменна гора, біля підніжжя якої він розкинувся.

Курорт, який народився у центральних українських Карпатах на початку 2000-х, у сезон збирає близько двох мільйонів людей. Без урахування вілл-шале, у готельних комплексах тут одночасно можна розмістити близько 1500 осіб. Президент Зеленський із сім'єю патріотично вирішив не шукати кращого за кордоном, а підтримати вітчизняний бізнес – і вирушив у невелику зимову відпустку до Буковеля.

Тим паче, курорт заслужено можна вважати одним із найкращих у Європі, що тепер підтвердили не лише відгуки відпочиваючих, а й рейтинг, складений фахівцями німецької платформи для онлайн-бронювання подорожей Travelcircus. Український Буковель посів друге місце у рейтингу найкращих зимових курортів для активного відпочинку, поступившись лише австрійському Ski Arlberg.

Це майже перемога, враховуючи, що в Європі 3600 гірськолижних регіонів, і скромні 68 кілометрів буковельських трас порівняно з 302 км на австрійському та 322 км на італійському курорті, що йде слідом за українським у рейтингу, європейців не дивують. Аналізували не всі спуски, а лише 120 найбільших зимових курортів у 30 країнах Європи.

У Польщі дешевше

Творці рейтингу оцінюють курорти з точки зору максимального комфорту, насолоди та вражень, отриманих туристом за мінімальні гроші. Також враховуються довжина трас та гарні види. Виділяють чомусь не десятку лідерів, а 11 найкращих. Передбачувано сім із 11 курортів-переможців розташовані в Альпах.

Помітили німці й наші гори Високий Верх, Захар Беркут та Тростян у Львівській області, але до десятки вони не потрапили – мабуть, фото звідти зібрали мало лайків.

Що стосується цін, то цілком очікувано, покататися на лижах у Буковелі виявилося дешевшим, ніж на інших європейських курортах – різниця з деякими вдвічі. За підрахунками фахівців німецької онлайн-платформи, середня ціна зимового відпочинку в Європі на добу 152 євро, майже 60% із яких доведеться викласти за проживання. У нас же доба з готелем, прокатом спорядження та скі-пасом коштуватимуть 111 євро.

Зекономити ще більше можна, поїхавши до Польщі на маленький курорт Zieleniec практично на кордоні з Чехією за 600 км від Львова. Польща посіла у рейтингу 11-е місце. Денний скі-пас тут коштує 24 євро проти 36 євро у Буковелі. Німці помітили – український курорт порівняно з минулим сезоном навіть трохи подешевшав, хай і лише на п'ять євро.

До десятки також потрапили французькі, італійські, шведські, швейцарський та фінський курорти.

Буковель визнали одним із найкращих гірськолижних курортів Європи. instagram.com/bukovel/

Буковель визнали одним із найкращих гірськолижних курортів Європи. instagram.com/bukovel/

Пів мільйона хештегів в інстаграмі

Величезна кількість туристів відвідує Буковель щороку не лише заради катання на лижах чи сноубордах, а й заради гарних фото. Красиві краєвиди відіграють велику роль при виборі місця відпочинку – лише в інстаграмі майже пів мільйона знімків із хештегом #bukovel.

Курорт розташований в центральній частині українських Карпат у масиві Ґорґани на висоті 920 м над рівнем моря. Найвища гора – Довга – 1372 м. Усього гірськолижні спуски займають п'ять гір – крім уже названих Буковель та Довга, це Бульчинеха, Бабин Погар, Чорна Клева. Тут же є найбільше штучне озеро країни, яке займає майже сім гектарів.

Відправною точкою на спуски служить село Поляниця за 30 км від Яремче – одного з найпопулярніших серед туристів селищ у Карпатах. Воно входить до складу Карпатського національного природного парку. Від Івано-Франківська сюди – 100 км.

Для туристів Буковель привабливий тим, що тут кататися можна, навіть якщо на вулиці плюсова температура – сніговий покрив забезпечать за допомогою гармат. Вони є не скрізь, на інших курортах грають допоміжну роль - все одно без снігу та морозу кататися нема на чому. Тут же справа інакша. Тож гірськолижний сезон тут найдовший - він триває з листопада до квітня.

Якщо не лижі, то що…

Не подобаються лижі та сноуборди? Це не проблема - на курорті Буковель готові зустрічати найвибагливіших туристів. Для любителів гуляти на свіжому повітрі організовують походи в гори, для тих, кому подобаються розваги простіше, є сноутюбінг, катання на ковзанах, на санях, хто хоче якоїсь дивини - може покататися на собачих запрягах. Лісовими стежками нарти тягнуть їздові сибірські хаски.

Хто шукає яскравих вражень – є спуски на тролеї. Це швидкісний спуск за допомогою спеціального пристрою з відривом від землі на крутому схилі. Тут збудований найдовший тролей в Україні – 1130 метрів.

Можна просто любуватися гірськими пейзажами на оглядовому підйомнику, відправитися на картинг або в гості до хаскі, з якими можна поспілкуватися без поїздки в запрягах.

В етнопарку «Гуцул ленд» - це етнографічний комплекс просто неба - можна познайомитися з життям і побутом горян, які з давніх-давен живуть у Карпатах: бойків, гуцулів і лемків. Мета цього парку – зберегти традиції та спадщину народів гір.

Тут стоять столітні та двохсотлітні дерев'яні будинки, в яких відновлено інтер'єр тих часів. Один із найстаріших – будинок Петра Бахура із села Рожанка Львівської області, який останньому господареві вдалося зберегти. Він збудований у 1860-1880 роках. Є унікальні карпатські хати-гражди, побудовані у вигляді закритого комплексу, та гуцульські хати багатих вівчарів.

Дітям сподобається контактний зоопарк, де тварини живуть у природних умовах. Є майстер-класи, зокрема ремесел, що зникають.

Крім традиційних зимових розваг тут можна покататися на собачих упряжках. Фото: instagram.com/bukovel/

Крім традиційних зимових розваг тут можна покататися на собачих упряжках. Фото: instagram.com/bukovel/

На всюдиході - по вітролому та під воду

Одна з улюблених розваг туристів у горах – поїздки на квадроциклах та снігоходах. На курорті Буковель до них можна додати подорож горами на всюдиході - ним можна проїхати хоч по вітролому, хоч по воді - він може плавати і виходити з-під води на лід.

У любителів екстриму є шанс зробити ковток адреналіну, що запам'ятовується, - для них працюють екстремальні атракціони. Наприклад, Reverce – двох туристів повільно піднімають у кріслі тросами на висоту до 50 метрів, після чого крісло від'єднується та на швидкості повертається назад.

На «Буковельських гірках» можна покататися провішеними на висоті канатами – це так званий зіплайн. Будуть не лише спуски, а й круті віражі та підйоми до 15 метрів нагору.

Можна стрибнути ще далі у пошуках гострих відчуттів – на найбільших гойдалках в Україні «Маятник». Атракціон передбачає швидкісний політ із висоти дев'ятиповерхового будинку над озером.

Хто хоче зігрітися посеред зими в українських Карпатах - може обрати релакс у СПА чи карпатських чанах.

ЦІНА ПИТАННЯ

  • проживання: від 3000 грн за ніч за двох дорослих;
  • скі-пас: 1350 гривень на день (дійсні лише у день покупки);
  • поїздка у собачій запрязі: 1,5 км (пасажир до 90 кг) – 3000 грн, 1,5 км (більше 90 кг) – 4000 грн; фото – 500 грн;
  • екстремальні атракціони: 400-600 грн.;
  • квадроцикли та снігоходи: 6000 грн за годину (один квадроцикл вміщує двох дорослих та дитину до десяти років);
  • поїздка на всюдиході: 1000 грн з особи;
  • Гуцул ленд: 250 грн з особи;
  • катання на ковзанах із прокатом: 150-250 грн за 45 хвилин;
  • катання на санях: 200 грн з особи;
  • картинг: 260-350 грн за 10 хвилин;
  • СПА: 550-750 грн. за три години.
Новини по темі: Карпати лижі