Завантажити ще

ВАКС заарештував німецьку стайню Олександра Онищенка

ВАКС заарештував німецьку стайню Олександра Онищенка
Фото: facebook.com/aleksandr.onyshenko

Вищий антикорупційний суд заарештував конюшню та майно у Німеччині, власником яких вважається колишній народний депутат Олександр Онищенко. Про це 30 грудня повідомляє "Судовий репортер" із посиланням на рішення суду від 23 грудня.

У рішенні суду сказано, що у ході співпраці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та компетентних органів Федеративної Республіки Німеччина отримано відомості про придбання Онищенком через компанію-нерезидента "Остексперт Лімітед" центру кінного спорту "Gut Einhause".

Стайня та інші споруди розташовані у громаді Герцлаку у Нижній Саксонії. Угода проходила в період 2013-2015 років. Тому передбачається, що Онищенко використав для покупки конюшні гроші, отримані від злочинів, у яких він звинувачується.

Відповідно, заарештовано корпоративні права компанії Gut Einhaus Liegenschafts GmbH у розмірі частки 11% її статутного капіталу, що належить компанії "Ostexpert Limited".

Також суд заарештував майно компанії Gut Einhaus Liegenschafts GmbH, зокрема, садибу "Gut Einhause", у тому числі: 16 земельних ділянок, головну стайню зі складом кінського спорядження, офіс скотаря, пральню, кухню, два офісні приміщення, технічне приміщення, ванну, 4 туалетні кімнати, манеж зі зрошеваною пісочною ареною, казино з кухнею, приміщення підключення та робочий кабінет, приміщення для годування з охоронними апартаментами та технікою/складом, що включає техніку та водопостачання, стайню для молодняку коней, будівлю кузні, повітку, приміщення для утримання худоби на пасовищі з бетонним загоном для коней.

Вищий антикорупційний суд вважає, що майно, оформлене на німецьку компанію, може підлягати спеціальній конфіскації у справі Онищенка, тож ухвалив накласти арешт.

У травні 2020 року суд Німеччини відмовив у екстрадиції колишнього депутата Верховної Ради України Олександра Онищенка. У поясненні до визначення зазначалося, що "існує значна ймовірність" того, що у разі екстрадиції Онищенка "не буде дотримано мінімальних стандартів міжнародного права за умовами утримання у в'язницях", у тому числі й Європейської конвенції з прав людини. А тому екстрадиція Онищенка є неприпустимою.

За версією НАБУ, Олександр Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої у період із січня 2013 до червня 2016 року здійснили розкрадання коштів при видобуванні та продажу природного газу в рамках договорів щодо спільної діяльності з компанією "Укргазвидобування".

8 лютого 2019 року НАБУ повідомило про завершення розслідування щодо Олександра Онищенка. За попередньою інформацією, детективи встановили причетність до участі у "газовій схемі" 29 осіб.

ДОВІДКА

Олександр Онищенко залишив Україну у 2016 році, коли Верховна Рада проголосувала за притягнення нардепа до відповідальності, затримання та арешт у "газовій справі". У 2020 році він відсидів у німецькій в'язниці пів року. Його затримали на запит Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, але відпустили, побачивши в українському розслідуванні політичний мотив. На початку 2021-го США ввели проти Онищенка санкції. Він опинився в одному списку з нардепами Андрієм Деркачем та Олександром Дубинським через можливу причетність до оприлюднення телефонних переговорів Петра Порошенка та Джо Байдена напередодні виборів президента у США.

У 2021-му року Онищенко повідомив, що переїхав до батька в Узбекистан. У жовтні 2021-го екснардеп став батьком вчетверте.