Завантажити ще

Новий Бакман, Тарантіно, мемуари директора ФБР: 12 цікавих книг, які готують нам видавці у 2022 році

Новий Бакман, Тарантіно, мемуари директора ФБР: 12 цікавих книг, які готують нам видавці у 2022 році
Фото: Зображення Германа Коллінгера з Pixabay

Шпигун і зрадник

Шпигун і зрадник. Фото: knigolove.ua

Шпигун і зрадник. Фото: knigolove.ua

Бен Макінтайр

Видавництво #книголав

Очікується: травень 2022

Історія про подвійного агента, який під час холодної війни врятував світ від ядерної атаки. Це Олег Гордієвський, виходець із сім'ї агентів КДБ, він теж вирішив стати агентом. Служити в радянській розвідці він почав у 1968 році, а вже через 5 років співпрацював із британським МІ6, розуміючи, що комунізм – шлях у нікуди, а то й гірше. Десять років Гордієвський був одним із найцінніших співробітників британської розвідки. А тим часом у ЦРУ дали завдання шпигунові Олдричу Еймсу з'ясувати, хто цей незамінний інформатор МІ6. Тоді в ЦРУ і не підозрювали, що Еймс – подвійний агент і працює на Радянський Союз.

Переможці

Переможці . Фото: knigolove.ua

Переможці . Фото: knigolove.ua

Фредрік Бакман

Видавництво #книголав

Очікується: червень 2022

«Переможці» - остання частина трилогії про невелике містечко Бьорнстат – продовження історії про хокейну юнацьку команду, розпочату в книгах « Ведмежий кут » та « Ми проти вас ».

Перші дві книги потрапили до списку бестселерів New York Times та були екранізовані на каналі HBO.

Третя книга знову порушує серйозні питання про те, що таке хокейний клуб. А що таке суспільство? А може, сім'я важливіша? І чим люди готові пожертвувати, аби захистити свої цінності?

Два роки минуло після подій другої книги. Жителі Бьорнстату – нинішні та ті, хто поїхав, намагаються не згадувати про них. Але їхнє життя йде своєю чергою: хтось повертається додому, хтось помер, хтось мріє про НХЛ, хтось намагається врятувати шлюб, своїх дітей, а хтось бере вогнепальну зброю та прямує у бік Льодового стадіону.

Ми не такі

Євгенія Кузнєцова

Видавництво: ВСЛ

Перший роман письменниці та перекладача Євгенії Кузнєцової «Запитайте Мієчку» про сестер, які з великого міста повернулися в місця свого дитинства до бабусі, підкорив читачів особливою добротою, ніжністю та теплом і став хітом продажу.

Наразі Кузнєцова працює над новою книгою. За анонсом видавництва, це історія про незабуті травми минулого, конфлікт поколінь. Компанія молодих людей купує будинок, щоб використати його для відпусток. І все йде добре, доки до них не приїжджає несподіваний гість, який розворушить все їхнє минуле та сьогодення.

Де ж ти дівся, світе мій прекрасний?

Де ж ти дівся, світе мій прекрасний? Фото: starylev.com.ua

Де ж ти дівся, світе мій прекрасний? Фото: starylev.com.ua

Саллі Руні

Видавництво: ВСЛ

Нова книга від модної ірландської письменниці, автора гучних «Нормальних людей» та «Розмов із друзями», яку за опис переживань сучасної молоді називають «Селінджером нового покоління».

Це історія двох близько 20-річних подруг – Ейлін та Еліс, які раз у раз обмінюються е-мейлами про мистецтво, дружбу, навколишній світ та власні любовні переживання. Ейлін після невдалих стосунків починає фліртувати із другом дитинства Саймоном. Еліс знайомиться з Феліксом і пропонує йому поїхати з нею до Риму. Молоді люди раз у раз сваряться, обманюють один одного, знову сходяться разом, турбуючись про свою дружбу, про секс, про світ, в якому вони живуть. Чергова спроба показати переживання молоді, повністю занурюючи читача у їхній внутрішній світ.

Одного разу в Голлівуді

Одного разу у Голлівуді. Фото: HarperCollins/en.wikipedia.org/wiki

Одного разу у Голлівуді. Фото: HarperCollins/en.wikipedia.org/wiki

Квентін Тарантіно

Видавництво: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

Очікується: березень 2022

Після гучної прем'єри однойменного фільму режисер вирішив показати цю історію і у друкованому вигляді. Роман вийшов наприкінці червня 2021 року і відразу ж (що цілком передбачувано) став найпопулярною книгою, яка продається на Amazon. А за підсумками першого тижня продажів вона очолила топ бестселерів художньої літератури The New York Times.

Звичайно, Тарантіно не найкращий письменник, багато критиків засмучені тим, як він будує речення. Втім, інші відзначають «вибухові діалоги» - адже це саме те, чим славляться кінороботи режисера.

Події роману розгортаються наприкінці так званої «золотої епохи Голлівуду» -  у 1969 році. Актор Рік Далтон із гіркотою спостерігає захід своєї кар'єри хвацького ковбоя і з надією чекає дзвінка з Риму, який може врятувати його долю. Або навпаки – занапастити остаточно. Без роботи залишається і його друг - дублер каскадер Кліфф Бут. Від незайнятості йому кілька разів доводиться стикатися з групою хіпі, послідовниками релігійного культу Чарльза Менсона.

Ще одна героїня книги - висхідна зірка та дружина режисера Романа Поланські актриса Шерон Тейт.

На відміну від фільму, Тарантіно розповідає також і про минуле персонажів, а особливе місце у книзі займають Чарльз Менсон та Роман Поланскі.

500 миль від тебе

500 миль від тебе. Фото: ridna-mova.com

500 миль від тебе. Фото: ridna-mova.com

Дженні Колган

Видавництво: «Рідна мова»

Очікується: квітень 2022

Дженні Колган – британська письменниця, автор численних бестселерів, серед яких, зокрема, « Книгарня щастя », в основному, це добре і оптимістичне чтиво, яке дозволяє розслабитися і вірити в краще.

«500 миль від тебе» - про медсестру Ліссу з Лондона. Якось вона допомогла жертві страшного злочину і з тих пір страждає на посттравматичний синдром. Щоб допомогти співробітниці прийти до тями, її керівник домовляється про обмін: Лісса поїде до тихого містечка в Шотландії, а на її місце у галасливій столиці приїде тамтешній фельдшер, ветеран Кормак. Кожному з них виявилося досить важко на новому місці: і звикій до метушні великого міста Ліссі, і спокійному Кормаку. А ще обом доведеться постійно бути на зв'язку між собою, адже треба обговорити пацієнтів.

В результаті Лісса і Кормак виявляють, що відчувають один до одного значно більше, ніж професійний інтерес. І це ще вони ніколи не зустрічалися!

НОНФІКШН

Земля обітована

Земля обітована. Фото: nashformat.ua

Земля обітована. Фото: nashformat.ua

Барак Обама

Видавництво «Наш формат»

Очікується: січень 2022

Мемуари першого темношкірого президента США – світовий бестселер, який перекладений більш ніж 20 мовами та який понад 52 тижні протримався в топі продажів на Amazom. Безумовно, неабияку частину популярності книги додало ім'я автора. Але сама книга не лише про те, як Обама домігся найвищої посади в країні, а й про те, як насправді зсередини виглядає американська політика. Обама проведе читачів до Овального кабінету та Ситуаційної кімнати. Покаже своїм поглядом Пекін та Москву. Розкаже, як боровся з глобальною фінансовою кризою і за ухвалення закону про доступне лікування, і, звичайно, про операцію «Спис Нептуна», яка дозволила покінчити з лідером Талібану Усамою бен Ладеном.

 

Чоловік у червоному халаті

Чоловік у червоному халаті. Фото: tempora.com.ua

Чоловік у червоному халаті. Фото: tempora.com.ua

Джуліан Барнс

Видавництво: "Темпора"

Очікується: січень-лютий 2022

Книга лауреата Букерівської премії, майстра британської літератури Джуліана Барнса про один із найцікавіших періодів європейської культури – Belle Époque, прекрасну епоху, кінець XIX століття: час наукових відкриттів, творчих проектів, дуелей та кабаре.

Головний герой книги – гінеколог, парижанин Самюель-Жан Поцці. Його називають батьком сучасної гінекології, оскільки він прагнув, щоб лікування було комфортним для пацієнтки, а сама галузь медицини була виведена із тіні сором'язливості. Проте він не лише лікар. Поцці - світський лев, донжуан, колекціонер, друг королівських сімей та найвідоміших літераторів та творчих особистостей того часу – Оскара Уайльда, Сари Бернар, Генрі Джеймса, Марселя Пруста. Саме спосіб життя Поцці, його подорож з Парижа до Англії дає можливість Барнсу показати цей дивовижний період історії у всьому його різноманітті.

Мистецтво зосереджуватися. Як у нас вкрали увагу

Мистецтво зосереджуватися. Як у нас вкрали увагу. Фото: laboratoria.pro

Мистецтво зосереджуватися. Як у нас вкрали увагу. Фото: laboratoria.pro

Йоганн Гарі

Видавництво: "Лабораторія"

Очікується: лютий 2022

Британсько-швейцарського письменника Йоганна Гарі знають за книгами, присвяченими депресії та боротьбі з наркотиками. "Мистецтво зосереджуватися" - теж про актуальну проблему сучасності. Багато хто з нас стикався з тим, що, намагаючись прочитати книгу або статтю, постійно відволікаємося на повідомлення, соцмережі, і через це неможливо зосередитися і доводиться по кілька разів перечитувати те саме. Навчання перетворюється на каторгу, ефективність роботи зменшується. У результаті така розсіяна увага приводить ще й до погіршення відносин із близькими людьми.

Автор на реальних прикладах із життя пояснює, чому ми не можемо зупинитися на чомусь одному, як виснажуються наш мозок та психіка, і головне, що з цим робити.

І так, щоб ви не сумнівалися, книга також розповість про те, як усі ці месенджери доводять нас практично до зриву, та ще й заробляють на цьому купу грошей.

Вірність. Правда, брехня і лідерство. Спогади директора ФБР

Вірність. Щоправда, брехня і лідерство. Спогади директора ФБР. Фото: laboratoria.pro

Вірність. Щоправда, брехня і лідерство. Спогади директора ФБР. Фото: laboratoria.pro

Джеймс Комі

Видавництво: "Лабораторія"

Очікується: травень 2022

Спогади ексдиректора ФБР, звільненого президентом Трампом за нелояльність до нього особисто. І, схоже, дарма. Комі відразу почав писати мемуари – а згадати йому є що. За двадцять років роботи він брав участь у найгучніших справах: зокрема, очолив розслідування змови членів виборчої кампанії Трампа з Росією з метою вплинути на результат виборів. Багато хто знає про знищення мафіозного клану Гамбіно, спостерігав за розслідуванням електронної пошти Хілларі Клінтон.

Також Джеймс Комі аналізує минулі президентські вибори у США, розмірковує про етичне лідерство та показує внутрішню кухню американської сучасної політики.

Справжня історія стародавнього часу

Справжня історія стародавнього часу. Фото: folio.com.ua

Справжня історія стародавнього часу. Фото: folio.com.ua

Олексій Мустафін

Видавництво: «Фоліо»

Очікується: початок 2022

«Фоліо» готує до перевидання одразу чотири книги із серії «Справжня історія» за приємною ціною – 100 грн за книгу – від українського журналіста Олексія Мустафіна. Написаний зрозумілою та доступною мовою – чудовий посібник і для старшого шкільного віку, і для студентів, і для дорослих.

«Справжня історія стародавнього часу» охоплює найдовший період історії людства: від появи перших людей до падіння найбільших імперій давнини.

"Справжня історія середньовіччя" - від розпаду найбільших імперій давнини до великих географічних відкриттів.

"Справжня історія раннього нового часу" - про період з моменту великих географічних відкриттів до початку індустріальної ери.

І "Справжня історія раннього нового часу" - від початку індустріальної ери до Першої світової війни.

Припини це. Як розпізнати насильство та протидіяти йому

Припини це. Як розпізнати насильство та протидіяти йому. Фото: vikhola.com

Припини це. Як розпізнати насильство та протидіяти йому. Фото: vikhola.com

Спартак Суббота

Видавництво «Віхола»

Очікується: середина січня 2022

Психотерапевт Спартак Субота, наводячи приклади зі своєї практики, допомагає читачеві розібратися у різних видах насильства. Адже це не лише фізичний напад, непоправні наслідки можуть бути навіть від звичайного слова. Адже є психологічне, сексуальне, економічне та інше насильство. І все це різні прояви того, що впливає на виховання, формування особистісних і сімейних цінностей, на комунікацію з оточенням.

Бонусом – чек-листи, за допомогою яких можна перевірити, чи є насильство у вашому житті, чи, можливо, ви стали його свідком.

Автор книги Спартак Суббота – психіатр, психотерапевт, займається, крім іншого, вивченням психології серійних убивць та психопатії.