Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Увага, Київ: що робити, якщо звучить сигнал тривоги

Увага, Київ: що робити, якщо звучить сигнал тривоги
Фото: Мариенко Андрей/УНИАН

У КМДА поки що не повідомляють точної дати проведення навчальної тривоги у Києві. Але не сумніваються, що незабаром вона зазвучить. І що ж тоді робити? Бігти у бомбосховище? І як зрозуміти, навчальна це тривога чи справжня?

«УВАГА ВСІМ!»

Сирени та уривчасті гудки інших сигнальних засобів позначають сигнал цивільної оборони «УВАГА ВСІМ!». Почувши такий сигнал, потрібно негайно увімкнути радіо або телевізор (більшість просто зайдуть в інтернет) та слухати повідомлення управління з питань надзвичайних ситуацій. На кожен випадок надзвичайних ситуацій підготовлено варіанти повідомлень про можливі НС. Вислухавши повідомлення, кожен громадянин повинен діяти без паніки та метушні відповідно до отриманих вказівок.

Повідомлення містить: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце та час виникнення, територію (райони, масиви, вулиці, будинки), які потрапляють під зону ураження, а також порядок дій в умовах цієї надзвичайної ситуації.

Повідомлення залежать від екстремальних умов, розмірів, тривалості та масштабності можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеня небезпеки факторів ураження для населення міста та стану рятувальних й невідкладних аварійно-відновлювальних робіт.

Якщо ви вдома

Кожен громадянин, який перебуває вдома, повинен під час виникнення надзвичайної ситуації виконати такі дії:

  • Тримати вдома постійно включеним радіоприймач, телевізор для того, щоб слухати розпорядження та вказівки органів виконавчої влади, департаменту муніципальної безпеки виконавчого органу Київської міської ради й відділів з питань цивільного захисту.
  • Про отриману інформацію повідомляти сусідів.
  • Привести у готовність індивідуальні засоби захисту органів дихання та шкіри, а якщо їх немає, приготувати найпростіші засоби (повсякденний одяг, взуття, ватно-марлеві пов'язки, плівку).
  • Постійно мати під рукою засоби індивідуального захисту, підготувати медичну аптечку, документи, засоби зв'язку, особистої гігієни, запас їжі.
  • У квартирі потрібно: перекрити газ, електропостачання. Підвищити захисні властивості квартири: закрити вікна, кватирки, ущільнити щілини.
  • Уточнити місце знаходження найближчого укриття (підвальне приміщення, метрополітен або паркінг) - місця, де можна сховатися.

Якщо ви у транспорті

Якщо під час сигналу ви опинилися у громадському транспорті, громадському місці, магазині, ринку або деінде, перше, що необхідно зробити, - спокійно і уважно вислухати повідомлення, визначитися, де найближча станція метрополітену, укриття і якнайшвидше дістатися до нього, а якщо є час, то чимдуж скоріше повернутися додому і діяти відповідно до отриманих вказівок.

Якщо ви на роботі

Кожен громадянин, який перебуває на роботі, повинен виконувати всі розпорядження вашого керівника цивільного захисту, діяти згідно з планом цивільного захисту, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

ОФІЦІЙНО

Що по сховищах?

На сьогоднішній день у Києві заплановано для використання понад 500 сховищ, 728 споруд подвійного призначення (409 підземних автопаркінгів, 272 підземні переходи та 47 підземних приміщень метрополітену) і 3687 найпростіших укриттів (цокольних та підвальних помешкань) загальною місткістю понад 2812,8 тис. осіб.

Ось інтерактивна карта з адресами сховищ у місті Києві.

(Відомості станом на 15 квітня 2021 року).

Новини по темі: КМДА вчення Київ