Завантажити ще

Космічні новини: "Джеймс Вебб" відкоригував траєкторію, а китайці вийшли у відкритий космос з орбітальної станції

Космічні новини:
Фото: НАСА.

Космічна обсерваторія "Джеймс Вебб", яку запустили до космосу 25 грудня, здійснила перший, найважливіший маневр корекції траєкторії. Йому належить зробити ще два маневри на шляху до другої точки Лагранжа в системі Сонце-Земля. Про це повідомили у NASA.

Заради першого маневру двигуни працювали 65 хвилин. Другий маневр, згідно з планом, відбудеться через два дні.

Тим часом двоє китайських астронавтів із екіпажу національної орбітальної станції "Тяньгун" вийшли у відкритий космос. Їм необхідно виконати планові роботи. Про це заявили в Управлінні програми пілотованих польотів КНР (CMSA), передає Інтерфакс-Україна.

- Вихід у космічний вакуум, що розпочався о 18:44 за пекінським часом (13:44 мск), здійснили Чжай Чжиган та Е Гуанфу. Їм асистує, перебуваючи на станції, жінка-тайконавт Ван Япін, - йдеться у повідомленні.

16 жовтня китайські астронавти прибули на станцію на космічному кораблі "Шеньчжоу-13". 7 листопада члени екіпажу вже виходили у відкритий космос. Цього разу це зробили Чжай Чжиган та Ван Япін. Космонавти шість годин вели монтажні роботи щодо підключення зовнішніх систем створюваної станції.

Ван Янпін є першою китайською жінкою, котра вийшла у відкритий космос.

Новини по темі: NASA Китай НАСА Космос