Відбити новорічний настрій у наших співгромадян не під силу жодним коронавірусам, пандеміям та карантинам. У містах та селах вже з'явилися головні ялинки, святкові локації, засвітилися гірляндами вулиці та проспекти. "КП в Україні" розглянула головні міські ялинки ближче.
Головна ялинка України на Софійській площі у Києві запалить свої вогні 18 грудня. Прикрашатимуть її 20 тисяч іграшок червоного та золотого кольору діаметром 8 сантиметрів. Розвішані на 31-метровій ялинці, вони створять враження, що ялинка огорнута бісерним покривом.
В основі київської ялинки будуть скульптури «шопки», які організатори скромно називають найбільшими у Європі («шопка» – різдвяний вертеп, відтворення сцени Різдва Христового). Фігури Йосипа, Марії, Іісуса, волхвів і т.д. будуть розставлені по колу діаметром 36 метрів біля ялинки. А зверху над ялиною підвісять величезний купол із гірлянд. Організатори також обіцяють, що ялинка буде пишнішою за торішню як мінімум на три метри.
Тут встановлена найвища ялинка країни - 40 метрів 49 сантиметрів. На ній понад 50 тисяч світлових елементів та анімаційні зображення. Ілюмінація на харківській ялинці працюватиме і вдень, і вночі, при цьому створюватиметься відчуття, що на ялинці – морозні візерунки.
У Харкові встановлено найвищу ялинку в країні – 40 метрів 49 сантиметрів. Фото: Марієнко Андрій/УНІАН
Регіон тільки-но вийшов з карантинної зони, тому про публічні заходи на Новий рік влада поки що мовчить. Однозначно буде ярмарок на площі Ринок та проспекті Свободи, а ось біля львівської ялинки гулянь поки що не планується.
Але ялина буде, точніше, вже є - перед оперним театром. Крім традиційних іграшок до вбрання додадуть різдвяних павуків. Звичайно, це не будуть членистоногі, живі або штучні, що лякають багатьох людей. Різдвяний «павук» - це давній український традиційний символ Різдва, який замінював ялинки. Різдвяних «павуків» у будинках роблять із соломи, а на міській ялинці вони будуть, швидше за все, із пластмаси чи скла.
До речі, такими ж «павуками» прикрасять і площу Ринок, і вулиці навколо неї. (Відкриття планується 17 грудня)
Тут міська ялинка на Катеринославському бульварі не дуже проста. Якщо традиційні ялинки прикрашають кулями та іграшками зовні, то у дніпровської ялинки кулі – всередині. Зовні лише гірлянди. Виглядає ця експозиція дуже неординарно.
Думську площу, на якій встановлено міську ялинку Одеси, прикрасять у морському стилі. З хвойною красунею буде сусідити лабіринт-океанаріум, а також величезний триметровий восьминіг. А на верхівці ялинки замість зірки поставлять кристал, що світиться, у формі дванадцятикутника.
До такої краси масових би гулянь на всі дні свят, але... Епідеміологічна ситуація вносить свої корективи, що, втім, жодним чином не позначиться на дусі Нового року та Різдва в одеситів (Поки є тільки проект, ялинка запалиться з дня на день).
Одеса як завжди оригінальчає, втім це поки що лише проект. Фото: facebook.com/permalink.php?story_fbid=216249690656452&id=103574321923990
Міська ялинка буде звичною, без надмірностей, а ось в області вже відзначилися: під час перевезення святкового дерева із села Булдичів до селища Романів воно зачепилося гілками за інтернет-кабель. Через обірваний оптоволоконний зв'язок без інтернету залишилося кілька населених пунктів.
Якби тільки цим обмежилося… Під час встановлення ялинки в Романові вона не витримала натягу тросів і зламалася. З верхівки впав арборист, який працював там (фахівець з лікування дерев і догляду за ними) - він пролетів 12 метрів, але залишився живий завдяки страховці, відбувшись забоями і подряпинами.
У селищній раді шукають нову ялинку замість зламаної красуні.
Новорічна красуня оновилася - влада встановила нову модель ялинки, а поряд з нею поставили трон, на якому зможуть сфотографуватися усі охочі.
Ялина висотою 28 метрів обіцяє порадувати вінничан 3D-кулями, що світяться, і новими декоративними елементами у вигляді чобіт і рукавичок. Кулі будуть великими, 30-40 сантиметрів у діаметрі.