Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Ставимо ялинку на віки

Ставимо ялинку на віки
Фото: Сергій Гапон

На довгі роки

Якщо ви вирішуєте відмовитися від живого дерева, купуйте хорошу штучну ялинку, щоб вона могла прослужити довгі роки. А для цього слід звернути увагу на такі моменти.

  1. Міцні хвоїнки. Так Так! Штучна хвоя теж часто опадає! Проведіть рукою проти «зростання» голок, посмикайте їх, злегка погніть гілки: якісній ялинці такі маніпуляції не зашкодять.
  2. Без різкого запаху. Штучна ялинка не повинна мати різкого хімічного аромату. Слабкий запах пластмаси допустимий. Але краще, якщо ялинка не пахне нічим.
  3. Вогнестійка. На упаковці виробу повинна бути інформація про обробку антизаймистими речовинами. Електричну гірлянду можна вішати лише на вогнестійку ялинку.
  4. Беріть у великих магазинах. Купувати штучну ялинку краще у великих супермаркетах, магазинах та спеціалізованих торгових точках.

Зате жива пахне хвоєю

А ось екологи радять обирати саме живу ялинку. Шкоди природі завдає лише незаконна вирубка. А ті дерева, які продають на легальних ялинкових базарах, вирощують у розплідниках спеціально до свят. Також живі ялинки отримують при черговій вирубці в місцях, де їх не повинно бути: на узбіччях доріг, біля газопроводів, у зоні ЛЕП. Вирубки можуть мати і санітарний характер: лісовий масив проріджують, коли дерев стає занадто багато, щоб не виснажувався ґрунт. Тобто їх все одно зрубали б. А так на добру справу підуть, і лісництво отримає за них гроші, які використовує на відновлення лісу. Купуючи ялинку або сосну в спеціалізованій точці, ви можете бути впевнені, що не завдаєте шкоди екології.

Ось кілька порад від експертів щодо вибору живого дерева.

Олексій Стефанов

Олексій Стефанов

Як відрізнити хорошу ялинку від поганої?

  • Спробуйте зігнути гілки: у свіжої ялинки вони м'які та еластичні, не ламаються, а гнуться.
  • Постукайте стовбуром по асфальту: сипатися нічого не повинно.
  • На ялинковий ринок приходьте вдень, щоб добре розглянути голки.
  • На них не повинно бути жодного натяку на жовтизну.
  • Стовбур без тріщин, добре якщо також покритий голками.
  • Купуйте за тиждень до свята.
  • Пізніше усі розберуть, а раніше може не достояти.
  • Розламайте пару хвоїнок у руці: має з'явитися характерний аромат.
  • Зверніть увагу на зріз стовбура: якщо на ньому є широка темна смуга, лямівка – дерево простоїть недовго.

Чи ставити, як принесли додому?

Спочатку покладіть на балкон або в гараж. І дайте відлежати хоча б пару годин, а краще - добу. Не має бути різких температурних перепадів. Якщо балкон утеплений, відкрийте вікна. Ідеальна температура для зберігання та продажу ялинок – до мінус п'яти.

Чому не пахне? Погана?

Необов'язково. На аромат впливають умови, у яких росло дерево. Якщо воно не отримувало достатньо вологи, знаходилося в сухому кліматі або, навпаки, занадто холодному, то запаху нема звідки взятися. Можливий інший варіант. Дерево зрубали на початку грудня, і всі ефірні олії випарувалися.

В інтернеті дешевша, ніж на базарі?

Дорожче, тому що входять доставка, упаковка. Сайти, які довго працюють, проводять ретельніший відбір дерев, ніж продавці на вулиці. Адже фірмам важлива репутація. В інтернеті також є великий вибір різних порід. Щоправда, є ризик нарватися на фірми-одноденки, тому шукайте реальні відгуки і дивіться, як довго існує сайт.

Дмитро Полухін

Дмитро Полухін

Як доглядати, щоб довше простояла?

  • У ємності має бути чиста вода. Не забувайте її доливати.
  • Перед тим як поставити ялинку (або інше деревце), підпиляйте зріз.
  • Ставте подалі від батареї. І обов'язково обприскуйте пульверизатором щодня.

Довідка Коротко про

Ялина - що називається, класика. Гарний аромат, але в ялинки є мінус: вона швидше осипається, ніж, наприклад, сосна.Сосни коштують дешевше (бо ростуть швидше), їх довгі голки довше залишаються на гілках. Мінус - велика кількість смоли. Можна забруднити пів квартири.

Ялиця Нордмана (пухнаста, з плоскими голками) і ялиця Фразера (пишна, з короткою хвоєю) простоять довше - від двох тижнів до місяця. Але й коштують вони значно дорожче за вітчизняні ялинки та сосни.

Новини по темі: Новий рік сосна ялинка