8 жовтня
Завантажити ще

Куди витратити 1000 «ковідних» гривень: сходити 1 раз на Басту чи 10 разів у музей Ханенків

Куди витратити 1000 «ковідних» гривень: сходити 1 раз на Басту чи 10 разів у музей Ханенків
Фото: IgorTurzh/Вікіпедія

Тисячу гривень, які держава Україна пообіцяла всім вакцинованим від коронавірусу громадянам, - гроші невеликі, але приємні. Передбачається, що громадяни, озброєні сертифікатами про вакцинацію, почнуть витрачати їх на відвідування музеїв, концертів, на подорожі та заняття спортом. «КП в Україні» дізналася, чи вистачить тисячі гривень хоча б на щось одне?

Музейний розгуляй

З 1000 грн у музеях можна чудово провести час – ще й залишиться, ось тільки перекус у вартість вхідного квитка не входить, чи тут брати з собою, чи розраховувати на власні кошти. На що вистачить тисячі? Та на повну культурну програму на будь-який смак!

Наприклад, у Національному заповіднику «Софія Київська» єдиний квиток для дорослих на огляд визначних пам'яток Софіївського музею коштує 200 грн (для студентів та школярів – 100, сімейний – 400), годинна екскурсія – 150 грн для групи до 10 осіб, пішохідна 3-годинна екскурсія «Тур вихідного дня» - 200 грн з особи, екскурсії в підвали Будинку митрополита – 390 грн. Якщо не шкода віддати цілу тисячу, то стільки коштує освітньо-ігровий квест для групи дітей до 10 осіб. У музеях «Золоті ворота», «Кирилівська церква», «Андріївська церква» вартість музейних послуг – у межах від 20 до 350 гривень (найдорожчий – це міжмузейний квест «Охоронники історіі» для групи до 15 осіб).

Якщо захочете побувати у національному парку «Межигір'я», всі дні, крім вівторка, ціна квитка – 150 грн для дорослих та 50 – для дітей. По вівторках знижки – дорослі заплатять лише 70 грн. Усі екскурсії (кінологічним центром, ретрогаражем та піша парком) обійдуться у 50 грн кожна, а якщо захочеться зробити це на електромобілях – то доведеться викласти 150 грн.

У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків залишити 1000 грн в один момент не вийде: вартість відвідин виставок – 50-100 грн, максимум – 120 грн за дві постійні композиції. Маса пільгових категорій, які відвідують музей безкоштовно, а в першу робочу середу місяця безкоштовно відвідати музей Ханенків можуть усі охочі.

Їдемо далі, до Вінниці, до Національного музею-садиби Пирогова. Тут можна провести час від щирого серця – ціни теж демократичні, вистачить на все: вхідний квиток до музею – 80 грн, до музею-аптеки – 40 грн, до церкви-усипальниці – 50 грн. Дуже багато пільгових категорій громадян мають право безкоштовного відвідування музею – наприклад, викладачі-вихователі, які супроводжують групи дітей чи учнів; учасники бойових дій; військовослужбовці, ветерани Другої світової війни та діти війни; учасники ліквідації та інваліди аварії на ЧАЕС І та ІІ категорій; співробітники музеїв та заповідників; інваліди-дитинства, інваліди І та ІІ груп та супроводжуючі інвалідів І групи, тощо. Пенсіонери за віком користуються знижкою 50% від вартості квитків.

Тисячі гривень вистачить, щоб дістатися Музею писанкового розпису (Музею писанки) у Коломиї (Івано-Франківська область). Квиток на відвідування експозиції коштує 30 грн для дорослих та 15 – для студентів, учнів і пенсіонерів, екскурсії – 100 грн.

У Національному музеї космонавтики ім. Корольова у Житомирі попереджають, що меморіальний будинок-музей тимчасово припинив роботу для відвідувачів. Інші експозиції доступні, оглянути їх коштує 30 грн для дорослих та 20 грн для дітей, вартість екскурсії – 80 грн, іноземною мовою – 120 грн.

Перлина Києва Андріївська церква. Фото: Вікіпедія

Перлина Києва Андріївська церква. Фото: Вікіпедія

Дозволимо собі Кріса Нормана

На концерт Тілля Ліндеманна, соліста гурту RAMMSTEIN, у січні 2022 року «коронавірусної» тисячі не вистачить – ціни на квитки починаються від 2199 грн. А 19 грудня, день, коли начебто «ковідні» тисячі можна буде використати через додаток «Дiя», у Києві виступить виконавець Баста – на нього вистачить: 900 грн за квиток.

Вистачить і на концерт британського співака Кріса Нормана 24 січня - якщо поспішити, то можна взяти найдешевші квитки від 820 грн.

Якщо відкласти відвідування концертів до весни, то можна потрапити на концерт 8 березня Михайла Шуфутинського (від 590 грн), або гурту «Бумбокс» 8-9 квітня (від 690 грн), або навіть на концерти Валерія Меладзе 1 квітня (квиток від 699 грн) ), або Ніно Катамадзе 27 травня (від 350 грн.).

А напередодні Нового року у столиці України відбудуться десятки святкових концертів, квитки на які коштують до 1000 грн, і можна вибрати найцікавіші для себе.

Послухати виступ Басти грошей вистачить. Фото: bastatour.ru

Послухати виступ Басти грошей вистачить. Фото: bastatour.ru

Спорт не дорожчий за гроші

Якщо уважно вчитуватися в умови клубних абонементів і не купувати не потрібні на даний момент додаткові послуги, наприклад, брати абонемент без відвідування басейну (якщо ви не плануєте туди ходити) або навпаки – тільки басейн, без додаткових опцій типу спортзалу, то в будь-якому місті реально знайти спортклуб, де вартість місячного абонементу з 8-разовим відвідуванням (двічі на тиждень) ледве сягатиме 500 грн. Безумовно, є заклади спорту, в яких одне відвідування перевалює за 1000 грн, але тут доведеться вибирати: один раз – але дорого і багато чи цілий місяць «на мінімалках», але не менш дієво…

Подивися, який гарний край, у якому ти живеш

З 1000 грн, звичайно, розраховувати на далекі поїздки не варто, а от помандрувати Україною у вихідний день – цілком реально. Навскидь ми знайшли в мережі одноденний сирно-пивний тур до Чернігова (від 790 грн), екскурсію на бананову ферму під Києвом та до парку «Залісся» (від 550 грн), тур під Києвом для любителів середньовіччя та зброї (приватний музей зброї, медоварня, стрілецький клуб) – від 650 грн, екскурсія на фабрику ялинкових іграшок та ферму осликів у селі Луб'янка під Києвом (від 790 грн).

Зі Львова можна поїхати у дводенні тури до Карпат, продегустувати глінтвейн та відгуляти справжнє гуцульське весілля (від 895 грн). Екскурсія замком Паланок зі Львова коштуватиме 550 грн, а акватур із купанням в чанах у Лумшорах – від 895 грн.

Паломницькі тури з Києва до Почаєва в середньому коштуватимуть 1000 грн, а поїздки з Києва до Вінниці на фонтани Рошен – від 750 грн.

Тобто не на всі мандри потрібно відкладати цілий рік. Можна вакцинуватися, отримати в подарунок 1000 грн від держави і нарешті побачити, в якій гарній та захоплюючій країні ми таки живемо.

таких мостів із країни одиниці. Вакційна тисяча додасть шансу їх побачити Valentyne Kovalov. Фото: Вікіпедія

таких мостів із країни одиниці. Вакційна тисяча додасть шансу їх побачити Valentyne Kovalov. Фото: Вікіпедія

А якщо раптом...

Поки що не зовсім зрозуміло, яким чином українці отримають коронавірусну тисячу і як саме її використовуватимуть – відомо лише, що це буде не готівка, а свого роду сертифікати. За словами прессекретаря президента України Сергія Никифорова, цю опцію можна назвати хоч сертифікатом, хоч ваучером на перелік товарів та послуг, при цьому ваучер отримають як зареєстровані в додатку Дія громадяни, так і не зареєстровані.

У Мінцифрі та на порталі «Дія» поки що ні слова немає про майбутню видачу грошей у будь-якому вигляді. «Все поки що у розробці», - сухо пояснили у відомстві. Але в телеграм-каналі народного депутата України Ярослава Железняка знайшовся «інсайд із Кабміну, як же працюватиме «тисяча за вакцинацію від влади».

«Терміни – з 19.12.2021 до кінця 2022. …Гроші – поки (2021 р.) – 3 млрд, розпорядник – Мінекономіки (законопроект № 6297), у 2022 р – як Бог дасть, – розкладає по поличках усю процедуру нардеп. – Спочатку Кабміном формується список підприємств (йдеться про тих, хто надаватиме послуги за цю 1000 грн. – Авт.). Поки що робоча версія: ЖД, авіа

… Далі банки через POS-термінал якимось чудовим чином мають сортувати оплату підприємствам послуг саме за цією програмою. Одночасно громадянин у «Дії» проходить верифікацію та отримує спеціальну банківську картку. Кабмін перераховує на цю картку гроші – заповітну 1000 грн. Хто отримав картку та гроші, використовує «Велику однатищу» протягом 4 місяців у списку зареєстрованих в програмі підприємств. Поки що це все запускається онлайн, а для тих, хто не хоче дружити з «Дія», щось подібне запустять із 3-го кварталу 2022 року…»

Новини по темі: вакцинація