19 травня
Завантажити ще

На Ніцой та Фаріон завели кримінальну справу через образи футболістів та олімпійців

На Ніцой та Фаріон завели кримінальну справу через образи футболістів та олімпійців
Фото: колаж КП в Україні\FB Ірина Фаріон\FB Лариса Ніцой

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом висловлювань дитячої письменниці Лариси Ніцой та ексдепутата Верховної Ради Ірини Фаріон на адресу українських спортсменів та Національної збірної України з футболу. Про це 2 листопада повідомляють Українські Новини.

Як повідомили у Національній поліції, справа була відкрита у жовтні та розслідується за частиною 1 статті 161 Кримінального кодексу (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Поліція відкрила кримінальне провадження на підставі рішення суду від 4 жовтня, який зобов'язав його зареєструвати.

Ірина Фаріон під час Ігор у Токіо-2020 назвала українську легкоатлетку Ярославу Магучіх біологічним сміттям за те, що вона позувала разом із російською спортсменкою Ласіцкене для фото після змагань на Олімпіаді. Вчинок української стрибунки Фаріон назвала проявом аморальності та дикості. За "мову ненависті" на адресу Магучіх Фейсбук забанив Фаріон.

Лариса Ніцой, у свою чергу, розкритикувала українську збірну з футболу за те, що вона не включила до свого плейлисту жодної української пісні, обізвавши футболістів "пропащими московитами". Пізніше (коли скандал із плейлистом було вичерпано) Ніцой влаштувала скандал у мережі, назвавши "московитом" автора переможного гола на матчі Швеція – України в 1/8 фіналу Євро-2020 Артема Довбика за те, що він говорив на пресконференції російською мовою. Згодом Ніцой стала жертвою пранка: їй зателефонував нібито Артем Довбик і розмовляв з нею про те, як би йому заговорити українською.