21 грудня
Завантажити ще

І поллється сірка з небес: українців налякали кислотними дощами через вулкан на Канарських островах

І поллється сірка з небес: українців налякали кислотними дощами через вулкан на Канарських островах
Фото: REUTERS

Розповіді про кислотні дощі над Україною, викликані виверженням вулкана Кумбре-Велья на острові Пальма (Канарські острови), так само, як і скупчення сірки на висоті 10 кілометрів над поверхнею землі, неабияк налякали українців. Масла у вогонь підлили псевдо-екологи, лякає в соцмережах довірливих громадян і лякаючи їх діоксидом сірки, який повинен вилитися на голови нещасних разом з дощами вже на цьому тижні. Громадянам пропонувалося брати з собою парасольки або залишатися вдома, якщо з неба раптом поллє.

Наскільки парасольки рятують від діоксиду сірки, можна уявити. В Українському гідрометцентрі запропонували «екологам» не лякати людей і не поширювати недостовірну інформацію.

- Дійсно, на острові Пальма триває виверження вулкана. І в останні дні супутниковий моніторинг виявив переміщення через територію Європи повітряних мас з підвищеним рівнем концентрації діоксиду сірки SO2, який виділяється при вулканічних виверженнях. Але перевищення концентрації спостерігається не в приземному шарі атмосфери, а на значних висотах в 10-15 кілометрів. І на повітря, яким ми з вами дихаємо, це не впливає, - розповіли в Гідрометцентрі. - У разі опадів створюється слабокислий дощ, який не представляє небезпеки для навколишнього середовища.

Також синоптики запропонували всім виглянути у вікна і відчути досить сильний вітер.

- Повітряні маси досить швидко переміщаються, і вже завтра повітря з концентрацією діоксиду сірки повністю покине територію України, йдучи в східному напрямку, - запевнили «КП в Україні» фахівці.

Останній раз синоптики Українського гідрометцентру попереджали громадян в липні цього року. Це було пов'язано з аварією 20 липня на заводі «Рівнеазот»: в цеху виробництва азотної кислоти розгерметизувалася труба, в результаті чого в повітря піднялася величезна оранжева хмара окису азоту. І то фахівці попереджали нема про кислотних, а про можливі підкислених дощах, що не завдали ніякої шкоди навколишньому середовищу.

А до цього, ще в квітні 2010-го, кислотні дощі в Україні прогнозувалися через виверження ісландського вулкана Ейяфьятлайокудль. Тоді, за прогнозами лондонського центру, який займається моделюванням і складанням карт поширення вулканічного попелу, практично весь повітряний простір України потрапляло в зону запилення. Але обійшлося.

Для довідки: і без жодних вивержень звичайна дощова вода має слабокислу реакцію через присутність в повітрі діоксиду вуглецю. Слабокислий розчин не викликає ніяких наслідків і не впливає на навколишнє середовище. А «кислотним дощем» називають опади, кислотність яких перевищує природний рівень. До слова, відрізнити кислотний дощ від звичайного неможливо. Підвищена кислотність ніяк не проявляється і не змінює зовнішній вигляд опадів.