Перший український мультимедійний чат-бот для психологічної підтримки підлітків називається "Селя". За словами директора Міжнародного фонду Івана Франка Ігоря Куруса, його основна мета - соціальна адаптація підлітків, повідомив «Міжнародний фонд Івана Франка».
"Селя" допомагатиме їм краще зрозуміти себе, налагодити стосунки з батьками, вчителями та друзями і прийняти правильні рішення. Він містить 250 розроблених психологами діалогів, які з'єднані «логіко-семантичноим зв'язком і охоплюють найактуальніші теми».
Теми, які можна обговорити в чат-боті:
- Розробники проекту інтегрували в чат-бот відеоблог з фрагментами біографії і творчості Івана Франка, який є авторитетним, досвідченим товаришем і має відповідь на всі складні запитання, навіть дуже інтимні. Він дає цінні поради дівчатам і хлопцям, як протидіяти цькуванню і домашньому насильству, як захищати свої права і знаходити час на важливі речі, як навчитися вирішувати конфлікти і уникати маніпуляцій, як стати цікавим та успішним, - відзначили організатори.
За їхніми словами, "Селя" «любить пожартувати, користується молодіжним сленгом і в діалогах використовує професійні поради психологів». При цьому організатори наголосили, що він «не замінює професійну психологічну допомогу і не проводить психологічні консультації».
Відзначається, що "Селя" містить елементи штучного інтелекту, що надає їй можливість удосконалюватися та розширювати контент. Все спілкування відбуватиметься конфіденційно. У Telegram "Селя" доступна за посиланням @Sela_Vi_bot.
З 2015 року також діє інтерактивний ресурс dopomoga.life, розроблений для надання психологічної допомоги бійцям АТО (ООС) та їх сім'ям.