2 грудня
Завантажити ще

Україна повністю перейде на електронні лікарняні: названа дата

Україна повністю перейде на електронні лікарняні: названа дата
Фото: ПроКазан

З 1 жовтня Україна таки повністю перейде на електронні лікарняні. Оформлення всіх листків непрацездатності буде проходити виключно з внесенням даних в електронну систему охорони здоров'я. Про це 29 вересня повідомив в своєму телеграм-каналі глава комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький.

Радуцький переконаний, що впровадження е-лікарняних дозволить більш ефективно боротися з корупцією.

- Електронна система дозволяє перевірити, скільки і кому той чи інший лікар виписав лікарняних листів. Адже кожен документ повинен бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника, - пояснив він.

За 8 місяців цього року отримано для виплат листків непрацездатності на суму майже 10 млрд грн. - і депутат підозрює, що ця сума невиправдано висока.

- Співробітники Фонду фізично здатні перевірити не більше 10% лікарняних. Тому "індустрія" продажу фіктивних листків в Україні традиційно досить масштабна, - зазначив він.

Україна повинна була перейти на електронні лікарняні ще з 1 вересня, проте впровадження відклали на місяць через часткову неготовність медзакладів. Спочатку запуск е-лікарняних анонсували ще в 2018-му році. Однак пізніше їх введення було перенесено на 2021-й рік. Перехід на електронний лікарняний передбачений в рамках медреформи. Реєстр електронних лікарняних заробив в червні 2021-го.

Станом на 1 вересня лише 2200 лікарень з 3000 були готові перейти на тотальну видачу е-лікарняних, за місяць ситуація значно покращилася. Станом на 27 вересня 137 тисяч медичних працівників пройшли онлайн навчання, 2,9 тисяч медустанов уже оформляють електронні лікарняні. Всього з початку роботи системи оформлено майже 1 млн медичних висновків про непрацездатність. За словами Радуцького, всього 100 лікарень поки не змогли ввести е-лікарняні.